Walczy o staż w Brukseli

Alicja Kobiałka

RZESZÓW. Studentka nakręciła film.

Alicja Kobiałka, studentka WSPiA, znalazła się wśród 15 finalistów II edycji konkursu “Grupa EPL rozmawia ze studentami”. Jej film bierze teraz udział w głosowaniu na najlepszą pracę. Nagrodą główną jest miesięczny staż w Brukseli. Głosować można na portalu społecznościowym Facebook do 5 grudnia.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaproponować, na co wydać unijne pieniądze. Swoje pomysły mogli przedstawić w dowolnej formie: eseju, projektu, plakatu, zdjęcia lub filmu. – Postawiłam na film, bo ta forma wydawała mi się najprostsza do zrealizowania i najlepsza do przekazania mojego pomysłu na wykorzystanie środków unijnych – mówi Alicja Kobiałka, studentka administracji w Wyższej Szkole Prawa i Administracji.

Jej film “Czas na kurs, kurs na czasie” przedstawia próbę wzajemnej komunikacji mieszkańców Unii Europejskiej. Była to produkcja niskobudżetowa. W niemym, czarno-białym filmie utrzymanym w klimacie kina z początku XX wieku, wystąpiła rodzina studentki. – Możemy w nim zobaczyć Francuza, Włocha i Anglika, którzy próbują zapytać się mieszkańców pewnej wioski o drogę. Bariera językowa bardzo to utrudnia. Film pokazuje jak ważne jest finansowanie kursów językowych dla ludności w średnim wieku – opowiada Alicja Kobiałka.

Konkurs organizowany jest przez Biuro Zewnętrzne grupy Europejskiej Partii Ludowej EPL w Warszawie. Film studentki z WSPiA znalazł się wśród 15 najlepszych prac wyłonionych przez jury. Oprócz nagrody głównej do wygrania dla 10 wyróżnionych osób jest zaproszenie na obiad z Przewodniczącym PE Jerzym Buzkiem i członkami Jury.

Na film Alicji Kobiałki można głosować pod adresem http://apps.facebook.com/konkurs_epl/.
Film można oglądać w serwisie Youtube pod adresem: http://www.youtube.com/watch?v=O35Um1W5JCo

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments