Walka o obwodnicę nabiera tempa

Dom Kultury w Kolbuszowej Górnej w przeszłości nieraz był miejscem spotkań mieszkańców w ważnych dla nich sprawach. Fot. Autor
Dom Kultury w Kolbuszowej Górnej w przeszłości nieraz był miejscem spotkań mieszkańców w ważnych dla nich sprawach. Fot. Autor

KOLBUSZOWA GÓRNA. We wtorek (12.11.) o godz. 18 w budynku filii Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej Górnej odbędzie się spotkanie samorządowców, przedsiębiorców i mieszkańców w sprawie budowy obwodnicy.

Efektem ma być Społeczny Komitet Wspierania Budowy Obwodnicy. Celem inicjatywy jest wpisanie obwodnicy do krajowego programu budowy dróg i autostrad, bo dopiero wtedy będzie można rozpoczynać jakiekolwiek działania dotyczące inwestycji.

– Wszyscy parlamentarzyści, z którymi rozmawialiśmy, wyrazili akces do ciała, które będzie społecznie wspierało budowę naszej obwodnicy – przekonuje Józef Fryc (57 l.), lider ruchu na rzecz budowy obwodnicy Kolbuszowej. – Chcemy zaprosić też przedsiębiorców i pana starostę. Będziemy rozmawiać z samorządami Raniżowa i Dzikowca. Przyszedł czas, aby pokazać decydentom, że Kolbuszowa nie jest miejscem, które można odrzucić – dodaje.

Istotnym elementem walki o obwodnicę mają być spotkania z decydentami. – Na 99 proc. można powiedzieć, że 25 listopada br. w tej sprawie spotkamy się w Kolbuszowej z wiceministrem transportu, Zbigniewem Rynasiewiczem – mówi radny Michał Karkut (32 l.).

pg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gruby Maciek
Gruby Maciek
7 lat temu

Panie Józku,
Kolbuszowa, to matecznik PiSu. Gdzież się pan milicjant wyrywa?!