Walka o utrzymanie filii pogotowia w Dukli

Marek Górak, burmistrz Dukli.

DUKLA, KROSNO, MIEJSCE PIASTOWE. Sprawa planowanej zmiany lokalizacji punktu opieki nocnej i świątecznej budzi spore kontrowersje.

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie wypowiedział umowę na świadczenie usług przez gabinet nocnej i świątecznej opieki medycznej i  chce przenieść ową filię pogotowia do Miejsca Piastowego.

Punkt dukielski miał odciążyć krośnieńskie pogotowie. Dyrektor SPPR decyzję argumentuje m.in. słabym obłożeniem dukielskiej filii. Władze powiatu, gminy Dukla, ościennych gmin, radni oraz pacjenci nie chcą pogodzić się z takim stanem rzeczy. Wielu uważa, że to działanie wbrew logice i dobru pacjenta. Mają nadzieję, że szef krośnieńskiego pogotowia cofnie decyzję, choć wydaje się, że klamka już zapadła.

– Staramy się oczywiście utrzymać filię pogotowia w Dukli, wszak wiadomo, że ludziom jest potrzebna opieka świąteczna i nocna, skoro NFZ zdecydował się na taką formę pomocy, jednak niestety my nie decydujemy w tej sprawie – mówi Marek Górak, burmistrz Dukli.

Więcej w Super Nowościach

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
OCTAWIUSZ
OCTAWIUSZ
9 lat temu

CO Z PACJENTAMI Z GMIN DUKLA ,JAŚLISKA,CHORKÓWKA ,CZY NIE MAJĄ ONI PRAWA KORZYSTAĆ Z OPIEKI POGOTOWIA BLIŻEJ SWOJEGO MIEJSCA ZAMIESZKANIA?PRZECIEŻ SĄ TO TERENY BARDZIEJ ROZLEGŁE TERYTORIALNIE.ROBIENIE DWOCH PUNKTÓW W ODLEGŁOSCI 6 KM JEST BEZSENNSOWNE.GDZIE DOBRO PACJENTÓW I ODPOWIEDNIA DECYZJA NFZ?

potencjalny pacjent
potencjalny pacjent
9 lat temu

CZY PACJENCI Z GMIN DUKLA ,JAŚLISKA ,CHORKÓWKA NIE MOGĄ KORZYSTAĆ Z POMOCY POGOTOWIA BLIŻEJ MIEJSCA ZAMIESZKANIA?PRZECIEŻ SĄ TO TERENY BARDZIEJ ROZLEGŁE TERYTORIALNIE.ROBIENIE DWÓCH PUNKTÓW POMOCY W ODLEGŁOŚCI 6 KM JEST BEZSENSOWNE.KOMU MA TO SŁUŻYĆ?GDZIE DOBRO PACJENTÓW I ODPOWIEDNIA DECYZJA NFZ?

potencjalny pacjent
potencjalny pacjent
9 lat temu

Popieram decyzję dyrektora pogotowia w Krośnie, ponieważ jeżeli mieszkańcy gmin Iwonicz, Miejsce Piastowe i Rymanów mają w nagłych wypadkach korzystać z pomocy pogotowia w Dukli a nie z pogotowia w Krośnie, to przeniesienie filii pogotowia do Miejsca Piastowego jest jak najbardziej zasadne.