Walkę o diamenty czas zacząć

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

ŻUŻEL. DIAMOND CUP.W piątek (godz. 20) we francuskim Lamothe Landerron zainaugurowany zostanie Diamond Cup, w którym główną nagrodą jest diament o wartości 500 tys. zł.

Największą gwiazdą cyklu jest 4-krotny indywidualny mistrz świata, Greg Hancock, który obok Luke’a Beckera i Edwarda Mazura będą jedynym zawodnikiem Stali Rzeszów, który weźmie udział w piątkowych zawodach. Po nich, żużlowcy wrócą do Polski samolotem, by w niedzielę stawić się w Ostrowie Wlkp. W piątek o godz. 15 odbędzie się losowanie numerów startowych. Zawodnicy rywalizować będą według tradycyjnego, 20-biegowego turnieju indywidualnego. Następnie rozegrane zostaną 4 finały – D, C, B i A. Następne trzy turnieje finałowe odbędą się w Motali (Szwecja), Krsko (Słowenia) i w Rzeszowie.

Lista startowa: Niels Kristian Iversen (Dania), Linus Sundstreom (Szwecja), Grzegorz Zengota (Polska), Jakub Jamróg (Polska), Wadim Tarasienko (Rosja), David Bellego (Francja), Krystian Pieszczek (Polska), Edward Mazur (Polska), Timo Lahti (Finlandia), Norbert Kościuch (Polska), Michael Jepsen Jensen (Dania), Tomasz Gapiński (Polska), Luke Becker (USA), Ondrej Smetana (Czechy), Greg Hancock (USA), Zdenek Simota (Czechy).

Transmisję z piątkowych zawodów przeprowadzi podkarpacieLIVE.TV

www.sportowepodkarpacie.net/speedway-diamond-cup-2018-lamothe-landerron-francja-transmisja-zywo/

***

OŚWIADCZENIE IRENEUSZA NAWROCKIEGO, PREZESA SPEEDWAY STALI RZESZÓW S.A. I PROMOTORA DIAMOND CUP Z GODZ. 14 (pisownia oryginalna)

„Pomimo wielu problemów, ataków z zewnątrz i perfidnych działań nieuczciwej konkurencji cykl Speedway Diamond Cup właśnie dzisiaj się rozpoczyna. Nagrody właśnie dojechały, kibice pomimo że do rozpoczęcia zawodów jeszcze ponad 6 godzin już tłumnie zjeżdżają. Organizatorzy prognozują kilkutysięczną publiczność.

Z tego miejsca bardzo chcemy podziękować osobom które nam pomagały lub nas wspierały. Zdajemy sobie sprawę że ten pierwszy turniej jest w bardzo niekorzystnym terminie ponieważ jest bardzo daleko od Polski a w niedzielę wielu zawodników jedzie w play offach. My również zrezygnowaliśmy z dwóch naszych żużlowców z powodu bardzo ważnego meczu w niedzielę. Dlatego jeszcze raz pełne podziękowania dla Zarządów i Trenerów ekip które zgodziły się na start swoich zawodników.

Niestety zdarzyły się również wręcz odwrotne działania, tzn. zawodnicy którzy byli od dawna wpisani i dogadani na dwa dni przed zawodami się wycofali z przyczyn niewiadomych. Informujemy że wszystkie takie przypadki zostaną zbadane i osoby takie zostaną ukarane wg umowy kontraktu i z powództwa cywilnego.

Wracając z tych smutnych i żenujących tematów informujemy że Diamontowcy są już w Lamothe-Landerron, stadion przygotowany, kibiców już kilkuset, nagrody dla publiczności – samochód, rower górski i suwenir dojechały. Tv czeka, atmosfera bardzo fajna, wręcz piknikowa. Organizatorzy zapowiadają przybycie wielu prominentów i celebrytów jak i ogólnokrajowych mediów.”

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o