Walter znów ma odcięte ciepło

RZESZÓW. Mimo sukcesów nikt nie chce pomóc młodym zawodnikom

Treningi zawodników Policyjnego Towarzystwa Sportowego Walter ponownie odbywają się w lodowatej hali. MPEC odciął ciepło w obiekcie przy ul. Langiewicza.

Podobna, dramatyczna sytuacja miała miejsce już w grudniu. Jednak po uregulowaniu części należności wobec Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej dostawy ciepła zostały przywrócone. Teraz zadłużenie wobec MPEC znowu przekroczyło 20 tys. zł i ogrzewanie odcięto. Mimo to w hali odbywają się treningi.

– Najgorzej, że trwają przygotowania do olimpiady młodzieży – mówi Roman Koterba, prezes PTS Walter. – Jednak dzieci i młodzież trenują w zimnej hali.

To m.in. 30 zawodników sekcji bokserskiej. Oprócz Waltera z hali korzystają też Resovia i Stal. Jest szansa, że po uzbieraniu niezbędnej kwoty (ok. 10 tys. zł) ciepło zostanie przywrócone. Niestety, Walter nie może jak dotąd liczyć na pomoc ze strony miasta, ani w sprawie uregulowania statusu hali ani finansową. Prezydent Tadeusz Ferenc, jak już wielokrotnie pisaliśmy pozostaje głuchy na problemy Waltera.

Bokserzy odnoszą sukcesy

Dzieje się tak chociaż młodzi zawodnicy klubu wciąż odnoszą sukcesy. Ostatnio w Jarosławiu odbyły się II Mistrzostwa Podkarpacia Kadetów i Juniorów w Boksie. Czołowe lokaty zajęli zawodnicy sekcji bokserskiej Waltera. W kategorii Junior, II miejsce zajął Łukasz Dyląg – waga 60 kg. W kategorii Kadet: I miejsce Adam Krawiec – waga 48 kg, I miejsce Konrad Pisarski – waga 70 kg, I miejsce Dawid Iwiński – waga 75 kg. Najlepszym zawodnikiem w kategorii Kadetów został Konrad Pisarski.

kk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments