Walterowi stuknęło 65 lat

Piłkarze-amatorzy uczcili 65-lecie istnienia PTS Walter Rzeszów Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Nowe Miasto wygrało turniej im. Głuchowskiego.

Drużyna Spółdzielni Mieszkaniowej Nowe Miasto triumfowała w XVI turnieju piłki halowej im. Tadeusza Głuchowskiego. Impreza zbiegła się z 65-leciem istnienia PTS Walter Rzeszów.

Piłkarze-amatorzy z Nowego Miasta w hali przy ul. Langiewicza wyprzedzili zespoły Urzędu Marszałkowskiego, Team 2011 i oldbojów Waltera. W tej ostatniej drużynie nie zabrakło zawodników, którzy w latach 70. XX wieku grali w piłkę tak dobrze, że zainteresowały się nimi Stal Rzeszów i Resovia. Walter kojarzy się kibicom ze strzelectwem, dżudo i boksem i mało kto wie, że jego futboliści już w 1958 roku wywalczyli awans do II ligi. Trenerem zespołu był grający w latach 40-tych w Resovii Edward Mikusiński.

Najlepszym zawodnikiem zawodów odbywających się pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego i Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji wybrano Dariusza Kłodę (Nowe Miasto), bramkarzem Konrada Krupę (Team 2011), zaś królem strzelców – z 5 golami – został Piotr Koterba (Walter). Najstarszy uczestnik turnieju, Janusz Zwara, miał 73 lata.

Na zakończenie imprezy, w meczu pokazowym, drużyna dziennikarzy (m.in. z Super Nowości) pokonała reprezentację Policji.
tsz

do “Walterowi stuknęło 65 lat”

  1. Marek

    Toż to szok – na zdjęciu nie ma Grenia.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.