Warszawa – Podkarpacie 0:1

Arkadiusz-Rogowski„Ordynarna, prymitywna, demagogiczna kampania polityczna PiS-u może dawać jakieś rezultaty w jakichś mieścinkach na Podkarpaciu, ale w dużych miastach takich jak Warszawa, ludzie (w każdym razie ich większość) mają jednak alergię na prostactwo” – tak skomentował w Internecie wyniki nieważnego referendum w Warszawie najmądrzejszy i najpiękniejszy w tym kraju dziennikarz na żywo, czyli Tomasz Lis.

No i natychmiast podniosło się wielkie larum, że suto opłacany z pieniędzy podatników redaktor „gardzi Podkarpaciem”, „jątrzy i obraża ludzi”, „opluwa połowę Polski” itp. Inni do godnego pożałowania wywodu Lisa podeszli z nieco większym dystansem: „ten Pan za dziadka Piłsudskiego mógłby najwyżej krowy zapładniać”, „szkoda nerwów na takiego pacana”, „ma przedziałek po tej samej stronie co Adolf Hitler”. Nie brakuje jednak i takich, którzy z Lisem się zgadzają: „matecznik PiS-u. Pierwsza sobotnia msza w kościele parafialnym w Dukli jest o siódmej rano. Ale zanim jeszcze młody ministrant zdąży zadzwonić sygnaturką, trzysta metrów dalej słychać syk gazu ulatniającego się spod aluminiowej blaszki i pierwsze łyki zimnego, taniego piwa, uwarzonego z żółci bydlęcej zamiast chmielu z Biedrony”. Prawda, że poetycko?

Przeczytałem sporo komentarzy internautów na temat przytoczonej wypowiedzi Lisa, ale żaden z nich nie zwrócił uwagi, iż jest ona przecież próbą ponownego narzucenia narracji politycznej, opartej na przeciwstawieniu światłej, oczytanej Warszawy ciemnemu, zacofanemu Podkarpaciu. To oczywiście stary, odgrzewany kotlet z poprzednich lat, no ale skoro inne sposoby oddziaływania na obywateli nie działają, to ostatnią deską ratunku jest powrót do gry na kompleksach „mieszczuchów” nawet kosztem poświęcenia „wieśniaków”. Przyznacie Państwo, że od opiniotwórczego, podobno, dziennikarza oczekiwać należałoby jednak bardziej pogłębionej analizy, zarówno wyników warszawskiego referendum, jak i podkarpackiej społeczności. Zamiast tego Lis strzelił Warszawie gola samobójczego i to na własnym boisku. Naprawdę nie ma powodów, żebyśmy się jako mieszkańcy Podkarpacia obrażali na stolicę.

PS Do sprawy prawdopodobnie nie powrócimy.

Arkadiusz Rogowski.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kazik
kazik
7 lat temu

kompleksow na podkarpaciu w stosunku do warszawki to my rzeczywiscie nie musimy miec bo wiekszego buractwa niz w warszawie to nie znajdzie nigdzie indziej no moze jeszcze gdzies w kazachstanskich stepach. ale popieraniem pisu to tez nie ma sie co chwalic, bo ostatnie wydarzenia z ich ekspertami i swirem antonim chluby nam nie przynosza.

bezpartyjny
bezpartyjny
7 lat temu

Popieram w zupelnosci Pana Tomasza Lisa za jego wypowiedzi.
Anarchia w Polsce dochodzi juz do zenitu. debilizm denny !
W takiej Ameryce po wyborach
„Romney pogratulował Obamie zwycięstwa”. – a jak to wygląda u nas ??
Jeden taki pierdolniety juz ile lat chodzi i podjudza przeciw rządowi wybranemu w demokratycznych wyborach ?
Jak sie ma sraczke to sie to leczy koci oszolomie, a nie tym sie chwali !

MK
MK
7 lat temu
Reply to  bezpartyjny

„Jeden taki pier***niety juz ile lat chodzi i podjudza przeciw rządowi wybranemu w demokratycznych wyborach ?” —- Przepraszam, ale jak masz problemy ze wzrokiem, to idź do okulisty, bo czcze gadanie jak to w Ameryce szanują murzynka Obamę, to bełkot. Ile razy chcieli świadectwa urodzenia ? Ile razy słyszałeś, że Teksas chce odłączyć się od USA, bo murzynek Obama im nie pasuje ? O ile wiem, to ojciec pana szanownego redaktora Lisa zapładniał krowy w PGRach, więc jak świeżo upieczony „słoik” jedzący raz w tygodniu sushi ze swoją córką musi koniecznie pokazać jakie to panisko. ciekawe tylko, ile razy jego… Czytaj więcej »

Ambroży
Ambroży
7 lat temu

A kto Panie redaktorze dziś przy zdrowych zmysłach ogląda w telewizorni lub słucha kogoś takiego jak Tomasz LIS ?
Ma Pan 100% racji do takich spraw i grzebania w śmietnikach warszawskich szkoda wracać.
Jest inny problem – w Polsce panuje posucha na odważnych mówiących otwartym tekstem niezakłamaną prawdę dziennikarzy poza nielicznymi wyjątkami w sytuacji kiedy Kraj jest kompletnie rozkradany i skorumpowany , zaś tytuły medialne sączą non stop tematy zastępcze i jad polityczny!!.