Warunek dla Rzeszowa i Krosna

Fot. Paweł Bialic

ŻUŻEL. Włókniarz bez licencji. Co zrobi Grigorij Laguta?

PGE Marma Rzeszów i KSM Krosno otrzymały wczoraj licencje warunkowe na sezon 2012. Zielonego światła na starty w przyszłorocznych rozgrywkach ligowych nie dostało 6 klubów, w tym Włókniarz Częstochowa.

– Licencja warunkowa dla naszej drużyny związana jest z trwającą obecnie rozbudową stadionu. Wszystkie inne dokumenty, niezbędne do uzyskania licencji są w jak najlepszym porządku – deklaruje kierownik rzeszowskiej drużyny, Tomasz Welc. Licencja warunkowa dla Krosna to m.in. efekt zaległości klubu, które muszą zostać uregulowane do końca lutego przyszłego roku. Spośród drużyn Speedway Ekstraligi bezwarunkową zgodę na ligowe występy w sezonie 2012 otrzymał tylko Unibax Toruń. Osiem innych klubów otrzymało licencje warunkowe. Włókniarz, który nie dostał licencji (powodem są długi sięgające 1 mln zł) ma tydzień na złożenie odwołania do Prezydium PZMot. Brak licencji dla klubu z Częstochowy może oznaczać spore kłopoty dla zawodników, którzy zamierzali startować w barwach Włókniarza. Wśród nich jest m.in. Grigorij Laguta, o którego zabiega PGE Marma Rzeszów.

Oprócz Włókniarza, licencji nie otrzymał także Start Gniezno, RKM Rybnik, Ostrovia, Polonia Piła i Wanda Kraków. O zgodę na starty w polskiej lidze w ogóle nie starał się Kaskad Równe.

Gdańsk i Gorzów odkryły karty
Tymczasem kolejne zespoły Speedway Ekstraligi zaprezentowały składy, w jakich będą występować w przyszłym sezonie. Beniaminek z Gdańska pozyskał m.in. Nicki Pedersena, Piotra Świderskiego, Tomasza Chrzanowskiego i Maksima Bogdanowsa. Kadrę uzupełnią Thomas Jonasson i dwaj juniorzy, Krystian Pieszczek i Marcel Szymko. Nowymi zawodnikami Stali Gorzów będą z kolei Krzysztof Kasprzak i Michael Jepsen Jensen.

mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments