Ważą się losy centrum kongresowo-targowego

Tak wygląda jeden z projektów centrum przygotowany przez MWM Architekci - mówi Józef Mroczka. Fot. Wojciech Preisner

JASIONKA.  Decyzja o kształcie centrum kongresowo-targowego ma zapaść już w ciągu najbliższych dni. Możliwe, że już w przyszłym tygodniu Zarząd Województwa wybierze jeden spośród czterech projektów obiektu. Jednak inwestycja ruszy najwcześniej pod koniec tego roku.

Jesteśmy ostatnim województwem w Polsce, które takiego centrum nie posiada. – Ta inwestycja pozwoli na organizację wielkich targów i promocję województwa – wyjaśnia Józef Mroczka, dyrektor biura zarządu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Projekty przedstawione przez architektów są obecnie konsultowane przez specjalny zespół działający przy Marszałku Województwa. Ma on wyłonić rekomendowane rozwiązanie. Jednak decyzja zależy od całego Zarządu. – Wyboru oferty powinniśmy się spodziewać w przyszłym tygodniu, wszystko zależy kiedy zbierze się  Zarząd Województwa – dodaje Józef Mroczka.

Od decyzji Zarządu Województwa do budowy jednak długa droga. Trzeba jeszcze wystarać się o unijne dofinansowanie, a potem rozpisać i rozstrzygnąć przetarg na budowę. – Najbliższy możliwy termin rozpoczęcia realizacji inwestycji to koniec 2012 roku – podsumowuje dyrektor Mroczka.

ArtG

do “Ważą się losy centrum kongresowo-targowego”

  1. Stefan

    Wybudować to się może i wybuduje, tylko kto to będzie utrzymywał.

  2. ROMAN

    no a czyja to wina – już w 1982 roku CHZB”Budimex” O/Rzeszów chciał budować centrum w okolicach Krasnego – tylko warszawka miała wonty – i co minęło 30 lat i jesteśmy w punkcie wyjścia – widać wyrażnie jak władza dba o podkarpacie – decyzje/ projekty/ dyskusje/ KASA/ przetargi/ układy/ kto i ile ma dostać – kryzys nie – pikuś – następne 30 lat. do otwarcia.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.