Ważny sprawdzian „Sokółek”

II LIGA KOBIET. Kolejnym etapem przygotowań piłkarek Sokoła Kolbuszowa Dolna do wiosennej rundy II-ligowych rozgrywek będzie sobotni (12 lutego) VI Międzynarodowy Turniej o Puchar Burmistrza Kolbuszowej. – Będziemy mieli okazję sprawdzić się na tle mocnych rywali – zapowiada prezes MUKS Sokoła Kolbuszowa Dolna, Dariusz Widelak.

W turnieju, który odbędzie się w hali sportowej liceum przy ul. Jana Pawła II w Kolbuszowej, oprócz gospodyń udział wezmą: SK Stich Humenne, OA Presov, VVS Stropkov, KKPK Medyk Konin i FK Spisska Nova Ves. Gościem specjalnym imprezy, której początek wyznaczono na godz. 10 będzie m.in. trener kobiecej reprezentacji piłki nożnej, Roman Jaszczak. Zakończenie imprezy i wręczenie nagród zaplanowano na godz. 16.

Będzie trudno o awans

Kolbuszowianki na półmetku II-ligowego sezonu z dorobkiem 10 punktów zajmują 4. miejsce w tabeli. Nie jest jeszcze znany dokładny termin startu wiosennej rundy. – Prawdopodobnie liga ruszy w ostatni weekend marca. W tym sezonie będzie nam ciężko powalczyć o awans. Mamy do lidera 7 punktów straty, a biorąc pod uwagę małą liczbę meczów (tylko siedem – przyp. red.), ten dystans będzie ciężko zniwelować. Mimo tego chcemy się wiosną zaprezentować jak najlepiej, jednak marzenia o awansie trzeba będzie chyba odłożyć na przyszły sezon – kontynuuje Widelak.

Bez większych zmian

Kolbuszowianki tradycyjnie przygotowują się na własnych obiektach. W pierwszym tygodniu ferii uczestniczyły w zgrupowaniu na obiektach Kolbuszowianki. – W składzie drużyny nie zajdą większe zmiany. Pod znakiem zapytania stoi jedynie występ w wiosennej rundzie Katarzyny Adamskiej, dla której bardzo uciążliwe są dojazdy z Białej Podlaskiej. Nie wiadomo także, co będzie z Anną Błyskal, która narzeka na uraz ścięgna Achillesa – kończy prezes Sokoła, Dariusz Widelak.

mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments