Wbił nóż w brzuch 23-latka i uciekł

Tarnobrzeg jeszcze nie otrząsnął się po śmierci 34-latka pobitego na śmierć w nocy z czwartku na piątek, a już głośno jest o kolejnym napadzie. Tym razem ofiarą nożownika padł 23-latek wychodzący z dyskoteki.

Zdarzenie rozegrało się w niedzielę o godz. 3.30  przy ulicy 1 Maja  w Tarnobrzegu. Młody mężczyzna w towarzystwie dwóch kobiet powracał z pobliskiego lokalu. Cała trójka tej nocy bawiła się na dyskotece. Był też alkohol, który wspólnie spożywano. W tym samym lokalu na dyskotece był 25-letni tarnobrzeżanin. On również spożywał alkohol. Podczas zabawy  pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki.
Gdy 23-latek z koleżankami wracał do domu ponownie został zaczepiony przez nieznanego mu mężczyznę. Niespodziewanie pomiędzy mężczyznami wywiązała się sprzeczka, która  przerodziła się w szarpaninę podczas, której 25-letni mężczyzna ugodził nożem w brzuch młodego człowieka. Pokrzywdzony krwawiąc upadł na chodnik. Zdarzenie zauważył przypadkowy świadek, który natychmiast wezwał Policję i karetkę pogotowia.

Kilka godzin później napastnik został zatrzymany przez Policję. We wtorek stanął przed prokuraturą. Sąd zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, kaucję w wysokości 2 tysięcy złotych i zakaz opuszczania kraju. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu 5 lat wiezienia.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
japo
japo
10 lat temu

Jakie 5 lat, kpiny kaucja 2000zł. Przestępstwo z art.148 §1 kodeksu karnego (zabójstwo – usiłowanie) zagrożone karą od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.
Jak tak dalej będzie działać sąd i prokuratura, to jeszcze w tym tygodniu możemy poznać następnego bandytę!