Wciąż w grze o play-off

PLUSLIGA. Asseco Resovia podtrzymała nadzieje na miejsce w szóstce, ale musi liczyć na wpadki rywali.

Asseco Resovia pokonała Jastrzębski Węgiel i podtrzymała nadzieje na grę w play-off. Do zajmującej szóste miejsce PGE Skry rzeszowianie tracą cztery punkty. Dla zespołu z Jastrzębia była to dopiero druga w tym sezonie wyjazdowa porażka.

Zespół z Jastrzębia do Rzeszowa przyjechał osłabiony brakiem Lukasa Kampy, który na treningu doznał kontuzji. Jak informuje klubowa strona Jastrzębskiego Węgla niemieckiemu rozgrywającemu wykonano już badanie rezonansem magnetycznym, które wykazało dyskopatię w odcinku piersiowym kręgosłupa. Jest też ucisk na struktury nerwowe. W ciągu najbliższych dni będzie można bardziej sprecyzować ile potrwa jego przerwa. Resoviacy w pełni wykorzystali brak podstawowego zawodnika ekipy z Jastrzębia, choć do jego zmiennika Nikodema Wolańskiego nie można mieć większych zastrzeżeń. Ekipa Jastrzębskiego Węgla największe problemy miała z przyjęciem zagrywki, co później rzutowało na ich grę w ofensywie.

– Cieszę się z tego, że mogłem wystąpić w tym meczu z chłopakami, bo zaprezentowaliśmy fajną, radosną i co najważniejsze skuteczną siatkówkę – mówi Rafał Buszek, przyjmujący Asseco Resovii, która do szóstego, ostatniego miejsca premiowanego grą w play-off, traci cztery punkty. W tych wszystkich wyliczeniach podstawą dla resoviakow jest wygrywanie meczów z kompletem punktów i porażki potencjalnych przeciwników do szóstki: GKS-u, PGE Skry czy Aluronu Virtu Warty. Przypomnijmy, że w przypadku równej liczby punktów decyduje liczba zwycięstw, a na tę chwilę resoviacy mają najgorszy bilans z ww. (Asseco Resovia 9-12, PGE Skra 12-9, GKS 11-10, Aluron Virtu Warta 12-9). – Nie liczę już tych punktów, oczywiście znam wyniki, ale te szanse są minimalne na miejsce w szóstce i wolę skupiać się na kolejnym spotkaniu, żeby zaprezentować się jak najlepiej – stwierdza Buszek.

ASSECO RESOVIA Rzeszów 3
JASTRZĘBSKI WĘGIEL 0
(25:21, 25:21, 25:17)
ASSECO RESOVIA:
Shoji 6, Mika 10, Smith 9, Jarosz 14, Buszek 8, Możdżonek 9 oraz Perry (libero)
JASTRZĘBSKI WĘGIEL:
Wolański 4, Lyneel 6, Kosok 3, Konarski 9, Fromm 4, Hain 2 oraz Popiwczak (libero), Rusek, Bucki 5, Gunia, Ferens 4.
Sędziowali
: M. Twardowski (Radom) i P. Burkiewicz (Radom). Widzów: 3428. MVP: Jakub Jarosz.

Rafał Myśliwiec

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o