We wtorek ostateczna decyzja w sprawie mostu

To wizualizacja mostu na Wiśle w Połańcu. Czy przeprawa o podobnych gabarytach i kształcie powstanie na Wisłoce w Mielcu? Fot. Archiwum

MIELEC. Każda decyzja radnych oznaczać będzie burzenie domów.

We wtorek (5 bm.), po wielu miesiącach niekończących się dyskusji i konsultacji społecznych, zostanie dokonany ostateczny wybór koncepcji mostu na Wisłoce wraz z drogą dojazdową. Specjalnie zwołana w tej sprawie sesja Rady Powiatu nie odbędzie się jednak na sali obrad starostwa, ale w obszerniejszej auli Zespołu Szkół Technicznych. To z myślą o mieszkańcach, których z pewnością nie zabraknie. Początek o godz. 9.

Dotychczas wahano się między trasą przez Trzcianę a Wolę Mielecką. W obu przypadkach oznacza to burzenie domów. W końcu Zarząd Powiatu wybrał już swoją koncepcję. Otóż, według władz starostwa, dojazd do mostu na Wisłoce powinien zaczynać się w okolicach ul. Kosmonautów w Mielcu, biec przez Trzcianę w i kończyć się w Piątkowcu.

Ostateczna decyzja jednak należeć będzie do radnych powiatowych. – Chcemy dokonać wyboru ostatecznego wariantu i definitywnie zakończyć ten temat – tłumaczy starosta Andrzej Chrabąszcz. – Jeśli teraz nie wskażemy jasno trasy do mostu, to mieszkańcy będą ją nadal swobodnie zabudowywać i za kilka lat będzie jeszcze trudniej wrócić do wytyczenia tam drogi. Ona jest niezbędna, na co wskazują wszystkie analizy – przekonuje.

W tegorocznym budżecie powiatu na prace dokumentacyjne dotyczące budowy mostu na Wisłoce wraz z dojazdami, zapisano pół miliona złotych, ale starosta nie wyobraża sobie, żeby w kosztach tego zadania nie partycypowały okoliczne gminy, w tym miasto Mielec.

Paweł Galek

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
slonik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
slonik
Gość
slonik

Decyzja ta ominęła by Wolę Mielecką tylko dlatego, że wiceprezydent Mielca B.B. pochodzi z tej miejscowości, tam jest jeszcze jego rodzina, krewni i znajomi. Tam uzyskuje największą liczbę głosów w wyborach. Zarówno samorządem jak i powiatem rządzi „Nasz Mielec Nasz Powiat” przystawka PO. Burzenie domów, wywłaszczenia zawsze niosą negatywne skutki dla mieszkańców. Więc, te negatywy odebrały by im głosy wyborcze.