We wtorek pracownicy MPK będą pikietować pod ratuszem

Na znak sprzeciwu wobec roszad personalnych cześć autobusów MPK jeździ oflagowane. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Walczą o Kubas-Hul, Krygowskiego i stabilność w zakładzie pracy.

50 oflagowanych pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego z transparentami w dłoniach stanie we wtorek pod ratuszem, by o godz. 9 rozpocząć pikietę na rzecz przywrócenia na stanowiska odwołanych niedawno Teresy Kubas-Hul (50 l.) – byłej przewodniczącej Rady Nadzorczej MPK i Sławomira Krygowskiego – byłego prezesa MPK.

- Domagamy się przywrócenia stabilności w zakładzie, którą utraciliśmy przez rozwiązanie umów z tymi dwiema osobami – mówi Michał Białogłowski (57 l.), przewodniczący NSZZ “Solidarność” w MPK. – Chcemy spokojnie wozić pasażerów, a nie obawiać się roszad personalnych.

Burza w MPK, która rozpętała się po odwołaniu ze stanowisk Kubas- Hul i Krygowskiego, przybiera na sile. Do tej pory jedyną formą sprzeciwu wobec dwóch odwołań były flagi i informacje umieszczone na części autobusów (z protestu zostały wyłączone najnowsze mercedesy i autosany, które należą tylko do miasta ).

Teraz protest przybiera na sile i we wtorek pracownicy miejskiego przedsiębiorstwa zjawią się pod ratuszem. – Na ten dzień została zaplanowana dwugodzinna pikieta w czasie której złożone zostaną nasze postulaty na ręce Andrzeja Deca, przewodniczącego Rady Miasta – mówi Białogłowski. – Nie będziemy stwarzać pasażerom żadnych problemów z tego tytułu. Protestujący przyjdą pod ratusz, korzystając z urlopu lub późniejszych zmian w pracy. Autobusy będą jeździć bez zmian i opóźnień – dodaje.

Widmo strajku wciąż realne
Jeżeli pikieta nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, niewykluczone, że dojdzie nawet do strajku pracowników MPK – Rzeczywiście istnieje taka możliwość – mówi Białogłowski. – W następnym tygodniu podejmiemy decyzję odnośnie do dalszej formy protestów. Jeżeli załoga zdecyduje się na podjęcie strajku, będzie to najpierw dwugodzinny strajk ostrzegawczy, a jeżeli w dalszym ciągu nie przyniesie on rezultatów, rozpoczniemy strajk ciągły.

Katarzyna Szczyrek

do “We wtorek pracownicy MPK będą pikietować pod ratuszem”

 1. Piotr

  Ale o co halo? Były Prezes już ma nową prace.

 2. Kondzio

  Postulaty pod Ratuszem powinny być takie:

  1. Chcemy wody do picia(bo już gorąco) którą zabrał były wódz.
  2. Nie chcemy krawatów, bo i zbyt gorąco i niebezpiecznie.
  3. Chcemy normalnych rozkładów jazdy, a nie wyścigowych.
  4. Chcemy dojechać do pracy na 3,4 rano i powrócic z niej po 1 ej nie na piechotę bynajmniej.
  5. Chcemy takich pensji ,jak wszystkie inne spółki miejskie.
  6. Chcemy wycieczek ,dnia dziecka,integracji ,jak w innych spółkach.
  7.CHCEMY SPOKOJU !!!

  • dziecko PRL-u

   I jeszcze jao bo teraz tak dajo !

  • Re:Kondzio

   Kondzio- zamiast tych siedmiu pobożnych życzeń wystarczyło tylko napisać: KOMUNO WRÓĆ, a ona już nie wróci do MPK. Szkoda Waszego czasu i nerwów na pikiety pod szyldem „S”. Przestańcie się manipulować przez związkowych watażków. Straciliście wszystko i już tu ktoś wyżej na tym forum napisał o tym całą prawdę-odważny. Sam chyba przyznasz, że to był najgorszy prezes w historii MPK. Komu i dlaczego tak bardzo zależy na powrocie tych ludzi, przez których Wasza praca stała się harówą? Ale mimo tego uśmiechnij się, bo jutro będzie…gorzej.

 3. jojo

  PRACOWNICY MPK POGONCIE TEGO JUDASZA ZE SWOJEGO GRONA – BIALOGLOWSKI DOSC TWOICH GIEREK I KNOWAN – BO TO CO SIE DZIEJE W WASZYM ZAKLADZIE PRZESTRACH O UTRATE MIEJSCA PRECY TO JEGO ZASLUGA I PREZESA.

 4. jojo

  BIALOGLOWSKI – przestan wmanipulowywac pracownikow w swoje ukladziki z prezesemi z pania Kubas=Hul zapomniales jak dzieki tobie zaloga stracila uklad zbiorowy pracy wypracowany przez tyle lat to dzieki tobie przez podpisanie zgody na regulamin prezesa dostal on wolna reke na wprowadzanie wszystkich swoicg decyzji regulaminem bo ty jako jedyny PODPISALES zgode i wten sposob dales mu wolna reke w jego decyzje co do realizacji jego postepowan. Wtedy to zaloga stracila wszystko co Z.Z. wywalczyly do tej pory, i ty masz czelnosc wypowiadac sie w imieniu zalogi broniac teraz pryncypalow co wprowadzili terror w prace zestresowanej i przestraszonej zalodze o swoje miejsca pracy.

 5. michal

  Knp pracownicy jak i zwiazkowcy placa za bilety … Moze to maly koszt ale plca … I nie mow o jakis dodadkachbo ich wogole nie ma.od dawien dawna 13-stki itp poszly w niezapomniane

 6. KNP

  kubas – hul wyciagneła mpk z długów? a zapomnieliście ile miasto dopłaciło w tym roku do działalności tego dziadostwa? Ferenc jak się ugnie pod żądaniami tych nierobów ze związków to niech im przywróci Tereskę i zablokuje wszystkie dodatkowe dotacje ponad te na bilety ulgowe. zobaczymy jaki zysk wtedy wypracuje sobie MPK…
  Pracowników powinno obchodzić to czy im pensja na konto wpływa a nie czy jest taki czy inny dyrektor..
  Jakby się zapytać przecietnego kierowcy czemu protestują to pewnie nie widział by co drugi.

  • :)

   KNP- święta racja i jeszcze jedno- ” – Chcemy spokojnie wozić pasażerów, a nie obawiać się roszad personalnych.”, a co ma wożenie pasażerów do zmian personalnych na górze? To pachnie prywatą związkową skoro kolesiostwo chciałoby murem stanąć za prezeskiem i Teresą, no bo jaki interes ma w tym załoga? Zapowiadany strajk nie wyszedł tym terrorystom z MPK? Idzie maj, pikiety w modzie…kiełbaska z grilla, mały browarek i imprezka na rynku u Tadka będzie udana. Żenada w sytuacji kiedy zapewne większość pracowników chce normalnie i w spokoju pracować, a to „przywrócenie stabilności w zakładzie” to zapewne będzie wówczas jak te nieroby związkowe siądą sobie wreszcie na tyłku i wezmą się za ciężką pracę jak reszta załogi MPK

 7. frog

  ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego oflagowane są tylko stare autobusy MPK? Merce i Autosany juz nie. Czyżby za wywieszenie flagi w autobusie groziła degradacja na starego Jelcza?

 8. michal

  Gowno prawda czlowieku ludzie z mpk maja racje niech walcza o swoje ….

  • pawel

   gez sie z toba zgadzam michale ludzie mpk maja prawo wiedziec sprawie p.teresy hubas hul ona wyciagnela mpk z dlugow a teraz ferenc odwolal ja be zjakakiego przeciwu

  • KNP

   maja racje bo co? ile zarabiali tyle beda zarabiac a do zarządu to oni mają g** do gadania. niech sie roboty lepiej złapią

 9. radca prawny

  Pracownicy nie maja nic do rady Nadzorczej.
  Wynocha do pracy. Za strajk nie beda miec zaplacone, a jak ktory nie pojemie pracy to nagana az do zwolnienia wlacznie.
  Tak mowi PRAWO PRACY !

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.