We wtorek rusza Spartakiada

Fot. WSIiZ

RZESZÓW. Gośćmi imprezy będą Jaś Mela i Krystian Herba

Już 5 czerwca w kampusie WSIiZ w Kielnarowej ponad 600 osób weźmie udział w spartakiadzie dla osób niepełnosprawnych, zorganizowanej przez uczelnię już po raz czwarty. Będą zawody, konkursy i wiele innych atrakcji. Wydarzenie uświetnią: Jaś Mela i Krystian Herba.

IV Podkarpacką Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych organizują Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wraz z opiekunami Koła Naukowego “Rehabilitant” oraz Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji w Zamościu. Do udziału w imprezie zostały zaproszone wszystkie dzieci niepełnosprawne z ośrodków rehabilitacyjnych, szkół integracyjnych i osoby prywatne z Podkarpacia, a także dzieci niepełnosprawne z Zamojszczyzny. Łącznie z opiekunami będzie to rekordowa liczba około 600 osób!

- Dla osób niepełnosprawnych sam start jest już dużym sukcesem i wszyscy uczestnicy mają poczucie, że są zwycięzcami własnych słabości. Wielu z nich czeka cały rok na ten jeden dzień, kiedy mogą się zintegrować z innymi osobami niepełnosprawnymi, są w centrum uwagi i wszystkie atrakcje przygotowane są specjalnie dla nich. To daje im poczucie, że są ważni dla innych  – podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Spartakiada połączona będzie z imprezami towarzyszącymi. Dla uczestników zaplanowano konkursy piosenki, mecz rugby na wózkach, pokaz sportowców niepełnosprawnych z tytułami mistrzowskimi oraz zajęcia z hipoterapii, przejazdy bryczką i ścieżki zdrowia. Jak zwykle, będzie też zabawa przy muzyce i poczęstunek dla dzieci połączony z biesiadą.

RAMOWY PROGRAM:
9.00 – 9.30 Przyjazd uczestników Spartakiady

9.30 – 10.00 Uroczyste powitanie przez Władze Uczelni i organizatorów z przedstawieniem programu

10.00 – 11.30 Przejście uczestników na halę sportową – część sportowa
Pokazowy mecz Rugby niepełnosprawnych sportowców na wózkach inwalidzkich ( zawodnicy mgr A. Sochackiego) oraz pokaz utytułowanych mistrzów niepełnosprawnych

11.00 – 13.00  Przejście uczestników na teren otwarty – okolice karczmy, estrady – część kulturalno – rozrywkowa, pokazy wybitnych sportowców
Występ Krystiana Herby
Konkurs piosenkarski i występy zespołów muzycznych
Konkursy rysowania w plenerze i malowania twarzy
Przejażdżki bryczką i zajęcia pokazowe z hipoterapii
Pokazy tańca towarzyskiego “na wózku inwalidzkim”
Prezentacja zawodników niepełnosprawnych z Ośrodków z Zamościa
Zawody sportowe w strzelaniu z łuku i przejazdy przez tor przeszkód
Przejazd “Ścieżką ekologiczną” z przeszkodami

13.00 – 14.00  Przerwa na poczęstunek (zupa z kotła i grillowane kiełbaski)

14.00 – 15.00  Zabawa przy muzyce – orkiestra i solista – absolwent Michał Środa
Karaoke, tańce, konkursy, biesiada przy stołach, wspólne śpiewanie (każda osoba otrzyma specjalnie przygotowany śpiewnik)

15.00 Podsumowanie, rozdanie nagród. Wyjazd uczestników z Kielnarowej podstawionym autokarem do Rzeszowa

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.