Według PO, kobiety, osoby starsze i mniejszości seksualne są dyskryminowane

Minister Agnieszka Kozłowska-Rajewicz zapowiedziała m.in. szerszy dostęp osób starszych i kobiet do rynku pracy. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Minister chce równości.

Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania minister Agnieszka Kozłowska-Rajewicz zapowiedziała wczoraj w Rzeszowie, że rada ministrów w dalszym ciągu podejmować będzie działania przeciwdziałające wykluczeniu z rynku pracy kobiet oraz osób starszych.

Według poseł Renaty Butryn, szczególnie kiepska sytuacja kobiet jest na Podkarpaciu, gdzie szczególny ich odsetek jest bez pracy. Według niej w samej Stalowej Woli na bezrobociu przebywa aż 60 procent pań. Politycy PO przestrzegali, że dyskryminacja ludzi w wieku po pięćdziesiątce jest bardzo szkodliwa. Polska starzeje się najszybciej w Europie. Za 20 lat połowa Polaków będzie w wieku “50 plus”.

Według minister dyskryminowane są również młode kobiety, ze względu na kulejący system opieki nad dziećmi. Szczególnie dotyczy to kobiet prowadzących działalność gospodarczą, które mają ograniczone możliwości korzystania z urlopu macierzyńskiego i całkowity brak prawa do urlopu wychowawczego. Ma się to wkrótce zmienić. Ponoć już 13 dużych firm w kraju zobowiązało się do zachowywania zasad równości w pracy i zatrudniania osób w różnym wieku i różnej płci.

Minister potwierdziła swe wcześniejsze stanowisko dotyczące karania osób dopuszczających się dyskryminowania m.in. mniejszości seksualnych. Chce wprowadzenia odpowiednich zapisów w prawie.

***

O prawach kobiet i osób starszych mówiły wszystkie dotychczasowe rządy. Mało co z tego jednak wychodziło, może poza wprowadzeniem – bezsensownego moim zdaniem – parytetu na listach wyborczych. Z osobami starszymi może być jeszcze gorzej, gdy wydłużony zostanie wiek emerytalny. Trudno mi się natomiast zgodzić ze specjalną ochroną np. mniejszości seksualnych. Może to być nadużywane równie często jak artykuł kodeksu karnego dotyczący oszczerstwa, który w rzeczywistości jest batem na dziennikarzy. Obecne przepisy i cywilne i karne są wystarczające. Każdy który poczuje się zniesławiony może przecież iść do sądu.

Szymon Jakubowski

do “Według PO, kobiety, osoby starsze i mniejszości seksualne są dyskryminowane”

 1. czes

  skąd wzieli tak głupią babę

 2. ROMAN

  a gdzie ma się odwoływać większość jak też jest dyskryminowana – też do tej P. MINISTER – a kiedy wprowadzi odpowiednie przepisy dot, większości ?

 3. Wittek

  Platforma Obywatelska – TEGO POWINNI ZABRONIĆ (do piachu)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. niania

  ale pani minister ma piękne slogany, może sobie je wsadzić, zgodnie z feministycznym transparentem „Mam ci….”, chyba, że jest niepełnosprawna w tej dziedzinie

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.