Wegetarianizm jest mało… męski

Fot. Archiwum

Jesteś tym, co jesz – tę zasadę wyznaje wielu dietetyków i promotorów zdrowego jedzenia. Jednak ma ona jeszcze jedno znaczenie. Okazuje się, że jedzenie może być również utożsamiane z poziomem…męskości.

Według najnowszych badań mężczyźni maja silne poczucie, że to, co jedzą jest odzwierciedleniem ich męskości. Dlatego też tak często unikają i w sposób lekceważący odnoszą się do kuchni wegetariańskiej.

Liczne eksperymenty wskazały, że w ludzkiej świadomości zakorzenione jest metaforyczne podejście do jedzenia. Badani uznawali mięso za zdecydowanie bardziej męski produkt niż np. warzywa.

– Czerwone, krwiste mięso to typowy posiłek prawdziwego, silnego, umięśnionego macho. Soja na pewno nie współgra z tym wizerunkiem. Aby sięgnąć po takie jedzenie, które ich zdaniem utożsamiane jest z delikatnością i subtelnością, mężczyźni musieliby porzucić swój wizerunek macho” – tłumaczą autorzy badań.

PAP Life, anja

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Trąbela
Trąbela
8 lat temu

ale głupota. jest meski. mam meza, ktory czasami tylko je mieso….nie lubi go tak bardzo. czesto zamaist tego jemy pulpety wegusie np. z soi…promavikowskie produkty sa nam bliskie. i wlasnie nie uwazam zeby mu to cos ujmowałooo!