Wesprzyj budowę Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej

Na 50-arowej działce położonej w centrum Brzozowa znajdować się będzie 7 budynków zajmujących powierzchnię ok. 1600 metrów kwadratowych. Fot. Archiwum

BRZOZÓW. Przekaż 1% podatku dochodowego dla podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak.

W Brzozowie trwa budowa Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej. Pomysłodawcami przedsięwzięcia są Bożena i Andrzej Bieńczakowie, którzy prowadzą Fundację Pomocy Dzieciom imienia Stanisławy Bieńczak. Fundacja jest inwestorem i zarazem opiekunem WWDZ. Będzie to prawdopodobnie jedyna taka wioska na świecie.

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak to organizacja pożytku publicznego. Niesie pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom, chorym, niepełnosprawnym, a także uzdolnionym młodym ludziom. Aby pomagać innym potrzebuje wsparcia, którego może udzielić każdy przekazując swój 1% podatku dochodowego. Fundacja otrzymane środki przekaże na swoją działalność statutową oraz na budowę Wioski Dziecięcej. Schronienie znajdą w niej dzieci, którym los nie dał szansy na rozwój w prawdziwej rodzinie. Jak mówi Andrzej Bieńczak, prezes Fundacji: – Chcemy, aby każde dziecko, które do nas trafi, było kochane i nauczyło się kochać innych. Wieloetniczny charakter Wioski sprawia, w co głęboko wierzymy, że jest to ważne i wyjątkowe dzieło. Wioska będzie miejscem przenikania się wielu kultur i integracji rożnych środowisk i narodowości.

Budowa Wioski Dziecięcej to projekt, który wymaga ogromnego wkładu finansowego (całość ma kosztować ok. 5 mln zł). Dlatego dla Fundacji tak istotne są środki uzyskane z wpływów z 1% podatku dochodowego. – W ubiegłym roku uzyskaliśmy 327 476,70 zł. Znaczna część tych pieniędzy została przekazana beneficjentom, którzy posiadają w naszej Fundacji subkonta. Dzięki funduszom z 1% mogliśmy pomóc 100 rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, dofinansowaliśmy 23 turnusy rehabilitacyjne, dofinansowaliśmy wyjazd wakacyjny uczestnikom świetlicy socjoterapeutycznej, ufundowaliśmy 4 stypendia dla zdolnej młodzieży na rok 2012/2013. Wpłaty z dopiskiem “Wioska Dziecięca” w całości przekazaliśmy na budowę Wioski. Także w tym roku gorąco prosimy o wsparcie  – zachęca Andrzej Bieńczak.

Fundację w realizacji tego ogromnego przedsięwzięcia wspierają firmy z regionu i nie tylko, ale także indywidualni darczyńcy i artyści. Organizacja pozyskała sprzymierzeńców budowy Wioski – Marcina Gortata (polskiego koszykarza grającego w lidze NBA) i Fundację MG13 jako Honorowego Patrona budowy Wioski.

Jak przekazać 1% podatku?
– Jedyne, co należy zrobić, to w odpowiedniej rubryce w rozliczeniu podatkowym wpisać nazwę naszej organizacji i numer KRS, a w przypadku przekazania środków na budowę Wioski – dopisek “Wioska Dziecięca”. Każda złotówka ma dla naszych podopiecznych ogromne znaczenie – podkreśla Bieńczak.

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak
KRS: 0000117587
Szczegółowe informacje znajdują się na stronach: www.fpd.org.pl, www.wioskadziecieca.eu

Wioletta Zuzak

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o