Weź ślub na zamku

Pierwsi narzeczeni, którzy stawią się na zamku będą mogli się już zawsze chwalić tym, że sakramentalne “tak” wypowiedzieli tam, gdzie nikt tego jeszcze nie zrobił. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Władze miasta chcą przyciągnąć do Zamku Dzikowskiego zakochane pary.

Od 14 kwietnia, w odrestaurowanych wnętrzach Zamku Dzikowskiego można nie tylko podziwiać muzealne eksponaty, ale także ukochanej osobie złożyć przysięgę na dobre i na złe przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego.

O możliwości organizowania ślubów w pięknej zamkowej scenerii mówiło się już od wielu miesięcy. Po świętach Wielkiej Nocy pierwsi narzeczeni będą mogli przeżyć jeden z najważniejszych chwil w życiu w tak dostojnym miejscu.

Jak informuje Urząd Stanu Cywilnego w Tarnobrzegu, od 14 kwietnia 2012 r. śluby, które zostały zaplanowane przez narzeczonych w soboty, odbywać się będą nie w budynku przy ul. Mickiewicza, ale na Zamku Dzikowskim. Godziny, które zakochani mają do dyspozycji urzędnicy wyznaczyli w przedziale od godz. 11 do 14. Kolejne uroczystości mogą odbywać się nawet co pół godziny.

- W listopadzie i grudniu ceremonie ślubne odbywać się będą w drugą  i czwartą sobotę miesiąca, a dodatkowy termin ślubów na zamku to sobota 29 grudnia 2012 r. – informuje USC.

Zamek Dzikowski, to obok zabytkowych kościołów w Tarnobrzegu, największa i najpiękniejsza wizytówka miasta. Decyzja władz miasta daje nadzieję, że prócz turystów, zacznie on także przyciągać zakochanych, a jak wiadomo ci drudzy bardzo chętnie wracają do miejsc, które kojarzą im się z początkiem miłości na całe życie.

Małgorzata Rokoszewska

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.