Wezwanie do zapłaty za towar kupiony 15 lat temu!

Pan Kazimierz nie zamierza płacić rzekomego długu. Rozważa też zgłoszenie sprawy na policję. - To pismo to zwykła bezczelność. Nie dość, że nie potrafią przedstawić umowy zakupu, to jeszcze straszą mnie sądem. Zwyczajnie żerują na starszych ludziach. Na pewno nie jestem jedyny, który dostał wezwanie do zapłaty. Proszę pomyśleć, ile osób ze strachu lub dla świętego spokoju wpłaciło pieniądze... Naciągacze! - mówi zbulwersowany pan Kazimierz. Fot. Martyna Sokołowska
Pan Kazimierz nie zamierza płacić rzekomego długu. Rozważa też zgłoszenie sprawy na policję. – To pismo to zwykła bezczelność. Nie dość, że nie potrafią przedstawić umowy zakupu, to jeszcze straszą mnie sądem. Zwyczajnie żerują na starszych ludziach. Na pewno nie jestem jedyny, który dostał wezwanie do zapłaty. Proszę pomyśleć, ile osób ze strachu lub dla świętego spokoju wpłaciło pieniądze… Naciągacze! – mówi zbulwersowany pan Kazimierz. Fot. Martyna Sokołowska

SANOK. Skandal! Tak na konsumentach żerują firmy windykacyjne.

Dostałeś wezwanie do zapłaty od firmy windykacyjnej za towar, którego nigdy nie zamawiałeś? Nie daj się oszukać naciągaczom, którzy starają się wyłudzić od ciebie pieniądze.

Kazimierz Domoń z Sanoka w styczniu tego roku dostał upomnienie z nakazem wpłaty pieniędzy za książkę, której, jak twierdzi, nigdy nie zamawiał. Wrocławska firma windykacyjna Alektum Inkasso, która przejęła jego rzekome zobowiązanie finansowe od wydawnictwa International Masters Publishers Sp. z o.o, w przeciągu pięciu dni żąda wpłaty prawie 400 zł za książkę „Domowy Poradnik Lekarski”. Koszt publikacji to nieco ponad sto złotych. Reszta – odsetki i opłaty naliczone przez firmę windykacyjną. W piśmie straszą pana Kazimierza, że jeśli nie wpłaci pieniędzy, skierują sprawę do sądu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nieuregulowana należność na wezwaniu do zapłaty nie pochodziła z 2001 roku.

Umowy brak
Pan Kazimierz twierdzi, że w IMP nigdy w życiu nic nie zamawiał, co więcej, nie miał żadnej styczności z wydawnictwem. Postanowił wyjaśnić sprawę i skontaktował się bezpośrednio z firmą usiłującą ściągnąć od niego należności. – Zadzwoniłem pod wskazany numer, żeby dowiedzieć się, o co chodzi. Pani przez telefon powiedziała, że chodzi o książkę, którą zamówiłem 15 lat temu. Byłem bardzo zdziwiony, bo nigdy żadnej książki nie zamawiałem. Zapytałem panią o umowę zakupu – czy może mi wskazać taki dokument, na którym zobowiązuję się do kupienia książki, zaprzeczyła. Po krótkiej i niezbyt uprzejmej wymianie zdań zakończyła rozmowę – relacjonuje nasz Czytelnik.

Dodaje, że wezwanie do zapłaty za książkę, którą rzekomo miał kupić 15 lat temu, było pierwszym, które dostał w tej sprawie. – Wcześniej nie dostawałem żadnych listów czy upomnień, a teraz straszą mnie sądem. To zwykli oszuści, nie zamierzam im płacić. Sprawę skonsultuję z rzecznikiem praw konsumenta, nie wykluczam, że złożę też donos na policję – powiedział pan Kazimierz.

Tak działają oszuści
Sprawa dotyczy transakcji zawartej 29 stycznia 2001 roku. Co ciekawe, firma IMP uzyskała wpis do Rejestru Przedsiębiorców w czerwcu 2002 roku, czyli półtora roku po rzekomym zakupie książki przez pana Kazimierza. – Firma windykacyjna egzekwuje pieniądze w imieniu podmiotu, który uzyskał wpis do Rejestru Przedsiębiorców później niż rzekomy zakup. Tak wygląda standardowe działanie wielu tego typu nieuczciwych przedsiębiorstw, trudniących się wyłudzeniami za pośrednictwem zewnętrznych firm windykacyjnych. Jeśli kwota należności do spłaty przekroczy 250 zł, to jest to już wyłudzenie i osoba, która otrzymała pismo może złożyć doniesienie na policję o możliwości popełnienia przestępstwa – wyjaśnia Izabela Wąsowska, radca prawny.

Radzi nie reagować na wezwania do zapłaty, korespondencję od firmy windykacyjnej ignorować, nie odpowiadać na listy, a już na pewno nie płacić. Jeśli firma windykacyjna skieruje sprawę do sądu, tego wezwania nie można już bagatelizować. – Najczęściej takie rozprawy odbywają się za pośrednictwem sądów elektronicznych. Należy pilnować daty rozprawy i terminu odwołania od zapłaty, który wynosi 14 dni od daty otrzymania wezwania do sądu – instruuje radca prawny.

Nękają klientów
Jeśli mimo tego firma windykacyjna będzie zasypywać nas korespondencją nawołującą do wpłaty określonej kwoty, możemy wnieść sprawę na policję o tzw. stalking, czyli nękanie. – Coraz więcej firm windykacyjnych jest o to posądzanych. Wysyłają niezliczoną liczbę listów strasząc odbiorców postępowaniem sądowym i wysokimi odsetkami w przypadku niewpłacenia wymaganej kwoty. Warto w takiej sytuacji skontaktować się z prawnikiem, adwokatem lub radcą prawnym, który doradzi nam bezpieczny sposób postępowania – doradza Izabela Wąsowska.

Zgodnie z art. 117 kodeksu cywilnego tego typu zobowiązania majątkowe ulegają przedawnieniu po okresie dwóch lat i nie mogą być przymusowo wyegzekwowane np. przed sądem.

Martyna Sokołowska

63
Dodaj komentarz

avatar
34 Comment threads
29 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
58 Comment authors
WiolaIreneusz SamolewiczBasiaAgaAlex1234 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wiola
Gość
Wiola

Ja dostałam od firmy ALEKTUM WROCŁAW wezwanie do zapłaty po 17 latach

Ireneusz Samolewicz
Gość
Ireneusz Samolewicz

W czerwcu br. otrzymałem „Zawiadomienie o cesji oraz wezwanie do zapłaty” 195,22zł od firmy windykacyjnej „ALEKTUM GROUP”. Oszustom odpowiedziałem na wskazany przez nich adres mailem o następującej treści: ” Dostałem wezwanie do zapłaty 195,22 zł od Was za towar, którego nigdy nie zamawiałem. Nie dam się oszukać naciągaczom, którzy starają się wyłudzić ode mnie pieniądze. Nakaz wpłaty pieniędzy dotyczy niby kolekcji „Samoloty Świata”, której nigdy nie zamawiałem. Wasza Wrocławska firma windykacyjna Alektum Inkasso, która przejęła moje rzekome zobowiązanie finansowe od wydawnictwa International Masters Publishers Sp. z o.o, w przeciągu 10 dni żąda wpłaty 195,22 zł za „Samoloty Świata””. Koszt publikacji… Czytaj więcej »

Alex1234
Gość
Alex1234

Dostałem i ja dziś pismo z Alektum Group na kwotę 211. 81 PLN. Czy Jest szansa na jakiś pozew zbiorowy? Czy jest sens takie „wyłudzenie” zgłaszać na policję?

Aga
Gość
Aga

Właśnie dziś dostałam wezwanie do zapłaty za zamówiona książkę domowy poradnik lekarski. Najlepsze w tym wszystkim było to że miałam go zamówić w 2001 roku gdzie uwaga miałam 13lat. Zadzwoniłam,poinformowałam a pani uprzejmie epoinformowala mnie że jednak sprawa już nie aktualna i nie mam o co się martwić. Paranoja

Magda
Gość
Magda

UWAGA!
Ciągle działają. Dostałam pismo za opłatę Encyklopedii zwierząt rzekomo kupioną w 2001 r. A wtedy miałam 11 lat….

Aga
Gość
Aga

Dzisiaj wyciągałam ze skrzynki takie pismo, czy ktoś wie co z tym zrobic??

Basia
Gość
Basia

Ja też dostałam za encyklopedie zwierząt niby kupiona w 2001 roku

Roman
Gość
Roman

Właśnie dostałem przed tygodniem pismo z wezwaniem do zapłaty na wartość 10,88 zł za usługę której nie zamawiałem. Odpowiedziałem przez email podany w tym piśmie /info@alektum.pl/ MAILER-DAEMON@smtp.wp.pl odpowiedział że adresu nie ma. Ponowiłem i to samo. Znajoma starsza osoba dostała podobnej treści sms. Nie ma możliwości odpowiedzi bo nie wiadomo z jakiego numeru zostało to wysłane. Ktoś z prokuratury powinien się zainteresować. Członkowie zarządu to Bobrowski Grzegorz Andrzej, Widén Magnus, Augurell Mats

Magdalena
Gość
Magdalena

Ja dziś dostałam takie pismo.na moje nazwisko panuenskiet,na adrws pod którym nie mieszkam.pusmo dala mi mama,ktora mieszka pod adresem z pisma.
Jakaś paranoja.spróbuje sie dodzwonic do tej pseudo firmy.

Monika
Gość
Monika

Moja babcia dostała dzisiaj wezwanie do zapłaty że 2017 roku zakupiła towar i nie zapłaciła 1994 zł. Oszuści nie trafili, poniwaz babcia od 2004 roky nie żyje. I jakiś pracownik firmy oszustow mówi żebym się nie denerwowała. Szok że taka mafia zeruje na starszych ludziach czas żeby ktoś w końcu dobrał im się do dupy. Złodzieje

Bartek
Gość
Bartek

Mam zatem prośbę – skoro już wiadomo, że to oszuści, czy ktoś może zaproponować treść krótkiego ale na temat pisma? Będę wdzięczny za pomoc!

alan
Gość
alan

Cyt.: „Jeśli kwota należności do spłaty przekroczy 250 zł, to jest to już wyłudzenie i osoba, która otrzymała pismo może złożyć doniesienie na policję o możliwości popełnienia przestępstwa – wyjaśnia Izabela Wąsowska, radca prawny”.
Łooo Jezuuu. Co za bzdury ?!
Pani prawnik chodziło chyba o tzw. czyn przepołowiony, czyli rozróżniający przestępstwo od wykroczenia (np. kradzież). Kiedyś granicą faktycznie było 250 zł ale to było parę lat temu ! Obecnie jest to 1/4 minimalnego wynagrodzenia w Polsce (w tym roku chyba 545 zł lub coś koło tego).
Oszustwo natomiast (czy inaczej wyłudzenia, art. 286 kk) jest ZAWSZE przestępstwem niezależnie od kwoty !

Anna
Gość
Anna

Szanowni Państwo, w dniu wczorajszym mój tata otrzymał pismo z wezwaniem do zapłaty za Encyklopedię Zwierząt z dn. 14.10.2001 roku. Oczywiście absurdem jest zadłużenie, ponieważ moja mama płaciła za to przy odbiorze ! Kto normalny po 17 latach wysyła coś takiego ? Czy ktoś już zrobił z tym porządek ? Czy od razu warto iść na policję ? Proszę o informacje.

Janusz
Gość
Janusz

Błędem jest nie odpowiadanie na wezwania do zapłaty, nawet jak są one bezpodstawne. Należy bezwzględnie odpisać i to listem poleconym zostawiając dla siebie kopię. W piśmie należy odrzucić roszczenie jako bezzasadne ( nie trzeba argumentować dlaczego) oraz podnieść z tzw. ostrożności procesowej, zarzut przedawnienia ewentualnego długu ze względu na upływ czasu. Pozostawienie wezwania bez odpowiedzi doprowadzi do tego, że wierzyciel ( prawdziwy czy też oszust) skieruje sprawę do sądu w postępowaniu nakazowym ( czyli bez rozprawy, tylko z uprawdopodobnieniem roszczenia) i otrzyma nakaz zapłaty. Na taki nakaz zapłaty służy złożenie przez „dłużnika” czyli przez nas skarga w terminie 14 dni.… Czytaj więcej »

Ludwik
Gość
Ludwik

Kilka lat temu też chciano mnie i kilka tysięcy innych naciągnąć przez firmę internetową (pobieranie muzyki, filmów, itp). Metoda była identyczna; zewnętrzna firma windykacyjna rozsyłała pisma podobnej treści, oczywiście listem zwykłym. Wielu dało się nabrać (przeważnie ze strachu) i płaciło. W końcu sprawa trafiła do Urzędu Konsumentów, który nałożył bodajże 100 tys. kary na tych naciągaczy i firma znikła. W sprawie wezwań Alektum moja rada jest następująca: w żadnym przypadku nie odpowiadać na wezwania a kto się chce wyżyć na nich to niech składa zawiadomienia do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o ich niecnych praktykach. Ponadto można składać zawiadomienia do… Czytaj więcej »

ROMAN
Gość
ROMAN

Gonic to dziadostwo na zbity pysk i do kamieniołomu .

jolanta
Gość
jolanta

wlasnie tez dostalam wezwanie do zaplaty z 2001 roku na kwote 217,49 nazwa zamawianej kolekcji nowe wypieki z roznych stron swiata

Aga
Gość
Aga

Moja babcia dostała wezwanie do zapłaty (kwota około 300zł) za książkę rzekomo zamówioną 17 lat temu – nowe wypieki z różnych stron świata. Na szczęście zawsze o wszystkim mi mówi, zajęłam się tą sprawą Okazało się, że stwierdzili, że sprawa jest już nieaktualna, że babcia rzeczywiście nie otrzymała tej książki. Paranoja. Jakby babcia się nie zainteresowała tą sprawą tylko poszła i zapłaciła to ciekawe czy wtedy też by powiedzieli że się pomylili i oddaliby pieniądze. Wątpię…
Liczą chyba na to ze ktoś nie sprawdzi tylko ze strachu zapłaci i nabije im konto.

Anonim
Gość
Anonim

Witam. Dobrze ze natknelam sie na ten artykul. Moja babcia powiedziala mi dzisiaj o tym i cos mi nie pasowalo. Dostala wezwanie do zaplaty na 190,93 za jakis poradnik lekarski z 2001r. Zamawiala go kiedys ale z tego co wiem to sie placi przy odbiorze za to. Napewno bylo trzeba za to zaplacic przeciez innaczej by tego nie wydali.To bylo 17 lat temu. OSZUSCI!!

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Witam mi przyszlo to samo. Jeszcze termin wplaty do 10 dni. Co robic a takiej sprawie?

Łukasz
Gość
Łukasz

Witam,
Dzisiaj, na nazwisko mojej mamy, przyszło wezwanie do zapłaty za ” Domowy poradnik lekarski ” na kwotę 190,93 pln. Zakup dokonany rzekomo 13.04.2001r. Po przeczytaniu artykułu uznałem, że warto napisać komentarz w tej sprawie.
Jest tu zbyt wiele podobieństw, żeby to był przypadek.

Bogusia
Gość
Bogusia

Dostałam dzisiaj identyczne….domowy poradnik lekarski z dnia 13/04/2001. kwota 190,94.

Magdalena
Gość
Magdalena

Witam, dzisiaj dostalam za domowy poradnik lekarski wezwanie. Co poradzil wam prawnik? Ja wiem co to jest… tto byly takie karteczki do segregatora z poradami lekarskimi za ktore sie placilo przy odbiorze. Po kilku przesylkach przestalam odbierac bo byly po prostu za drogie. W ich ofercie stalo ze mozna w każdej chwili przestac odbierac te platne przesylki co wiaze sie z zerwaniem umowy….. nic tylko naciagacze… kto czyta te male druczki… oferty po 17 latach naturalnie nie posiadam… co teraz zrobic? Sprawa do prawnika? Dziękuję

Urszula
Gość
Urszula

DZisiaj tj 22.01.2018 również od firmy ALEKTUM GROUP z Wrocławia dostałam pismo z wezwaniem do zapłaty na kwotę 198 zł za rzekomo kupioną 27.12.2000 r ksążkę Domowy Poradnik Lekarski. Nie zamierzam płacić i idę do znajomego prawnika po poradę.

Monika
Gość
Monika

Witam, również dostalam wezwanie za Poradnik Domowy zakupiony 27.12.2000. Czy udało się jakoś rozwiązać tą sprawę? Nie wiem czy to zignorować czy kontaktować się z nimi.

Marta
Gość
Marta

Witam , czy zgłosić to na policję?

Magdalena
Gość
Magdalena

Witam, dzisiaj dostalam za domowy poradnik lekarski wezwanie. Co poradzil wam prawnik? Ja wiem co to jest… tto byly takie karteczki do segregatora z poradami lekarskimi za ktore sie placilo przy odbiorze. Po kilku przesylkach przestalam odbierac bo byly po prostu za drogie. W ich ofercie stalo ze mozna w każdej chwili przestac odbierac te platne przesylki co wiaze sie z zerwaniem umowy….. nic tylko naciagacze… kto czyta te male druczki… oferty po 17 latach naturalnie nie posiadam… co teraz zrobic? Sprawa do prawnika? Dziękuję

Romek
Gość
Romek

Rzecznik polecił mi ignorować przesyłki a w razie wezwania do sądu napisać wniosek o przedawnienie płatności

Magdalena
Gość
Magdalena

Witam dzisiaj rowniez dostalam takie wezwanie. Co doradzil Pani prawnik?
Z gory dziekuje za pomoc i odpowiedz
Pozdrawiam

Mirosława
Gość
Mirosława

Ja również dziś dostałam takie wezwanie na „Domowy poradnik lekarski” z dnia 13.04.2001 na kwotę 190,96 od tej samej firmy.Proszę o odp.co powiedział prawnik w tej sprawie
dziękuję

agnieszka
Gość
agnieszka

Witam czy udało się Pani wyjaśnić tą sprawę?

Sylwia
Gość
Sylwia

Witam, wlasnie dostalam wezwanie do zaplaty od Alektum Group w imieniu IMP so. z o.o za ‘Nowe wypieki z roznych stron swiata’ zamowionego podobno 2.07.2001 kwota 186.64.
Czy ktos zglosil probe wyludzenia w prokuraturze?

Mariusz
Gość
Mariusz

Dziś właśnie na nazwisko mego ojca przyszło wezwanie do zapłaty za Encyklopedię Zwierząt w wysokości 205 zł. Robimy coś z tym pozwem zbiorowym?

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Witam ja również otrzymałam takie pismo że niby coś zamawialas w roku 2001 a nigdy nic nie zamawialam

Angelika
Gość
Angelika

28.02.2018 Na mojego tare tez przyszlo wezwanie do zaplaty z odsetkami 393 zl za Encyklopedie Zwierzat ktora rzekomo kupiona 2.04.2001r.. masakra. moze warto cos z tym zrobic? Nie placimy oczywiscir tego.

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Witam mi przyszlo to samo. Jeszcze termin wplaty do 10 dni. Co robic a takiej sprawie?

Babcia
Gość
Babcia

Ja też właśnie dostałam takie wezwanie do zapłaty z 2000 roku,aż się nie chce wierzyć wcale nigdy nie zamawiałam takiej książki DOMOWY PORADNIK LEKARSKI za którego mam zapłacić 424,29zł. Nic a nic z tego nie rozumię,ktoś chce szybkim kosztem się dorobić i to na kim na tych starszych osobach,ponieważ to starsze pokolenie zawsze wiedzieli że jak coś było do płacenia to płacą,OSZUŚCI I NACIĄGACZE,którzy żerują na starszym pokoleniu.W 2000 roku miałam 46 lat i w cale nie była mi potrzebna taka książka,więc pytam kto jest mądry a kto jest głupi? Tą fikcyjną firmą powinna zająć się prokuratura!!!!

Tom
Gość
Tom

Naciagacze!
A może jednak pozew zbiorowy? Ciekawe czy istniej możliwość uzyskania odszkodowania – np za stracony czas i zdrowie (stres itp.).?

Dorota
Gość
Dorota

witam ja dzis tez dostałam takie pismo ze niby w 2000 roku zakupilam prenumerate i nie zapłaciłam szok .jest to firma ALEKTRUM GRUP .jest to kwota 104 zl plus ich koszty czyli 433,54zl.od kąd pamietam to najpierw sie płaciło a potem coś sie dostawało z prenumeraty.to kompletne oszustwo bo juz po takim czasie to naprawde szok.

SylwiA
Gość
SylwiA

Mój mąż dostał takie samo wezwanie do zapłaty za encyklopedię zwierząt z 2000r gdzie miał 8 lat wtedy… brak słów na takie naciąganie.

helena
Gość
helena

ja wlasnie dostalam do zaplaty 272.75 za encyklopedie zwierzat z 2001 roku czyli 17 lat nic nie nalezy robic zignorowac chca naciagnac niech wezma sie za miliony a nie kwota nawet do sadu nie moga pojsc a moze sie uda i beda mieli na pensje prosze sie nie przejmowac a napewno nie wysylac pozdrawiam

rk123
Gość
rk123

ja tez wlasnie dostalem teraz zawiadomienie o cesji oraz wezwanie do zaplaty sumy 357 zl za encyklopedie zwierzat ktora ponoc zamawialem 2 kwietnia 2002r

Krystyna
Gość
Krystyna

ja dostałam wezwanie na kwotę 187,88 za encyklopedie zwierząt z 18.05.2001 – 16 lat nic i raptem dług. Sprawdziłam wpisy j.w i mam ich w nosie.OSZUŚCI! !!!!

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Witam. Ja dziś dostałam wezwanie do zapłaty sprzed 17 lat o jakiś poradnik lekarski 270,37 zł. Nic nie zamawiałam ani nie wiem co to dokładnie jest.Rzekomo w 2000 roku zamawiałam.Bzdury. Jestem wkurzona ale nie zamierzam płacić, dzwonić .Mam nadzieje że dobrze ronię

Edi
Gość
Edi

Dzisiaj i ja dostałam takue pismo. Wyslalam maila zeby oni przeslali mi kopie kupna sprzedazy z rzekomo zamowionych przezre mnie poradników. Czekam na odpowiedz. A w kolejnym mailu oznajmie im ze zgłaszam na policję

Maja
Gość
Maja

Ja dzisiaj również dostałam takie pismo z 2002 roku . Nigdy w życiu nic u nich nie zamawiałam .

Bozena
Gość
Bozena

Ja też dzisiaj otrzymałam taki list do zaplaty kwota 187.62 za Moje najlepsze przepisy niby kupione 31.12.1998 r
19 lat temu jakaś paranoja.I co mam z tym zrobić?
Z tego co czytam to jacyś naciągacze.Ale to trzeba gdzies zglosic bo dlaczego takie firmy istnieją i nie daja ludziom spokojnie żyć.Ktos powinien takimi sprawami się zajmować zeby nie było takiego bezprawia.

Ryszard
Gość
Ryszard

Właśnie dzisiaj moja żona otrzymała identyczne pismo, też moje najlepsze przepisy numer i data 31.12.1998. Kwota do zapłaty 187.20

Krystyna
Gość
Krystyna

Moja Mama nie żyje już 5 lat,a kilka dni temu na Jej adres wpłynęło też takie wezwanie do zapłaty w kwocie 187,62 zł za Moje najlepsze przepisy rzekomo zakupione 31.12.1998r.I jak to jest możliwe,że Firma IMP Sp.z o.o. uzyskała wpis do Rejestru Przedsiębiorców w czerwcu 2002r.,czyli cztery lata po rzekomym zakupie poradnika,a firma windykacyjna Alektum Sp. z o.o.egzekwuje pieniądzeza rzekomy zakup w imieniu podmiotu,który w tym czasie nie istniał? to chyba nie jest przejrzysta sytuacja prawna?

hahaha
Gość
hahaha

coś takiego ?! i ja otrzymałam takiego straszacza… też za jakieś przepisy zamawiane 19 lat temu !!! ta sama data co wyżej …czy nie ma sposobu na tych ludzi ????

EWA
Gość
EWA

Właśnie dzisiaj też otrzymałam 2 (słownie:dwa) takie same listy o tej samej treści i tych samych żądaniach i też o jakichś zobowiązaniach wobec firmy IMP Sp.z o.o. pt. „Moje Najlepsze przepisy” Ogólna kwota do zapłaty 186,86zł. Nic o takiej firmie nie wiem, nic nie zamawiałam, nic nie otrzymałam. Co zrobiłam? Wsadziłam oba te listy do niszczarki i koniec sprawy. Mam czyste sumienie więc nie może to mnie dotyczyć.

Bozena
Gość
Bozena

Czy pani to gdzies zgłosiła. Ja też otrzymalam taki sam list.

marina
Gość
marina

Dziękuję za ten wspaniały artykuł!!! W poniedziałek odebrałam właśnie takie pismo z firmy windykacyjnej Alektum Group… zmienili nazwę? Przerażona i zdziwiona bo nic nie zamawiałam od tej firmy a na pewno już nie książkę ,, Moje Najlepsze Przepisy” od wierzyciela IMP Sp z o. o. na kwotę 187,62 zł wpisałam w internet nazwę jednej i drugiej firmy. Ukazały się nieprzychylne komentarze….Biegnę zaraz do prokuratury złożyć donos…Mam nadzieję że sytuacja nie zostanie zbagatelizowana.

Maria
Gość
Maria

Pani Marino ,ja też dzisiaj to otrzymałam,jestem wściekła,zgłosiła Pani ta sprawę

uno
Gość
uno

Witam
Moja mama również dostała takie wezwanie do zapłaty z firmy Alektum sp. z o.o. z dnia 08-08-2017
na kwotę 184,98 zł
zobowiązanie z dnia 19.03.1999 za książkę Moje Najlepsze Przepisy
Śmiech na sali .
Naciągaczy zgłaszamy to do prokuratury za próbę wyłudzenia.

Julia
Gość
Julia

Ja też otrzymałam takie wezwanie dotyczy moje najlepsze przepisy z 10.03.1999 , może lepiej złożyć zbiorowy pozew , proszę o kontakt

Stanisława
Gość
Stanisława

Dziś także otrzymałam zawiadomienie o cesjii oraz wezwanie do zapłaty za jakieś moje najlepsze przepisy, na kwotę 183,17 , które to rzekomo miałam zamawiać 13.051999!!! normalnie mnie zatrzęsło , Nie mam zamiaru im płacić, już kontaktowałam się z prawnikiem… myślą, że naiwni się wystraszą i zapłacą. WStrętni naciągacze, powinno z ich praktykami skończyć jak najszybciej !!!

janko
Gość
janko

takie listy należy ignorować. nigdzie nie dzwonić, nic nie pisać – bowiem nie ma to sensu.
należy robić tylko jedną rzecz: ODBIERAĆ LISTY POLECONE! one nie gryzą, a jakby sąd przysłał nakaz zapłaty to wnosimy prosty sprzeciw i sprawa jest wygrana w 100%. polecam udać się do radcy prawnego, który takie pisemko wydrukuje w 10 minut i koszty (120 zł, 360 zł – w zależności od wysokości roszczenia) pokrywa firma windykacyjna

windykacja
Gość
windykacja

Nie placić, list z wezwaniem wyrzucić.

hijena
Gość
hijena

zdarzenie można podciagnac pod próbę wyłudzenie i ta frajerska firma już powinna być na spowiedzi u prokuratora

Jan
Gość
Jan

Moja mama tez dostała pismo z firmy windykacyjnej do zapłaty za książkę którą rzekomo kupiła w 2000 roku,nigdy takiej książki nie zamawiała.Mama ma 92 lata i o mało nie dostała zawału bo kwota 270,37 to kwota dla niej bardzo znacząca.Jutro zgłaszam to na policje i do prokuratury,jest to zwykła próba wyłudzenia.

mama
Gość
mama

Właśnie dostałam takie zawiadomienie na kwotę 490 zł z 2000 roku naciagacze dzialaja

Babcia
Gość
Babcia

Ja też właśnie dostałam takie wezwanie do zapłaty z 2000 roku,aż się nie chce wierzyć wcale nigdy nie zamawiałam takiej książki DOMOWY PORADNIK LEKARSKI za którego mam zapłacić 424,29zł. Nic a nic z tego nie rozumię,ktoś chce szybkim kosztem się dorobić i to na kim na tych starszych osobach,ponieważ to starsze pokolenie zawsze wiedzieli że jak coś było do płacenia to płacą,OSZUŚCI I NACIĄGACZE,którzy żerują na starszym pokoleniu.W 2000 roku miałam 46 lat i w cale nie była mi potrzebna taka książka,więc pytam kto jest mądry a kto jest głupi? Tą fikcyjną firmą powinna zająć się prokuratura!!!!