Wiadukt i rowery czynne, choć niegotowe

Przedwyborcza pokazówka władz miasta

RZESZÓW. W przedwyborczy czwartek uruchomiono kilka stacji wypożyczalni miejskich rowerów. Zalśniły one miedzy innymi przed ratuszem. W piątek natomiast otwarto przejazd między ulicami Kotuli i Ofiar Katynia, pod wiaduktem na ul. Krakowskiej.

Prace przy budowie wiaduktu jeszcze trwają i jedna jezdnia ul. Krakowskiej jest zamknięta dla ruchu. Nie ma też wjazdów z ulic Ofiar Katynia i Kotuli na ul. Krakowską. Ponieważ technicznie było to możliwe, w ekspresowym przedwyborczym tempie dokonano częściowego odbioru technicznego niedokończonej inwestycji i otwarto przejazd pod wiaduktem. O co chodziło? Nikt nie ma wątpliwości, że była to rodem z PRL-u „kiełbasa” wyborcza dla ratuszowej władzy.

Cała inwestycja, czyli wiadukt ze zjazdami i wjazdami, zostanie oddana zgodnie z harmonogramem prac na początku grudnia.

Wypożyczalnia miejskich rowerów miała być sztandarowym w tym roku sukcesem władz Rzeszowa. Uruchomienie rowerów planowano na koniec sierpnia, a potem wyznaczano kolejne terminy i… nic. Firma WiM System wybudowała 20 stacji bazowych, lecz okazało się, że były to samowolki postawione niezgodnie z przepisami prawa budowlanego. W październiku stacje rozebrano.

Nagle, w przededniu wyborów, na kilku stacjach ponownie zainstalowano stojaki i wpięto w nie rowery. System w praktyce nie działa i jest tylko ładnie wyglądającą pokazówką.

Żeby wypożyczyć rower, trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem i posiadać specjalną kartę umożliwiająca pobranie i zwrot roweru. Właściciel wypożyczalni informuję, że takich kart wydano zaledwie około 50. Żeby wypożyczenie roweru miało sens, musi być możliwość zwrotu pojazdu po dojechaniu do miejsca docelowego. Przy uruchomieniu kilku tylko stacji system po porostu nie działa. Wzięcie roweru po to, by trochę pojeździć i wrócić do punktu startu , nie ma sensu.

Roweru więc stoją, ślicznie wyglądają i jeśli sprawdzą się prognozy synoptykow, znikną za kilka dni, bo spadnie śnieg

Krzysztof Rokosz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments