Wiadukt nad ul. Hoffmanowej konieczny

Taką wizję wiaduktu przy ul. Hoffmanowej miał w 2018 r. Wojciech Buczak, kandydat na prezydenta Rzeszowa. Fot. Komitet Wyborczy PiS

RZESZÓW. Już teraz trzeba myśleć o nowych rozwiązaniach komunikacyjnych, bo za dwa lata będzie za późno.

Czy w rejonie ulic: Wyspiańskiego, Pułaskiego i Hoffmanowej wybudowany zostanie nad torami kolejowymi nowy wiadukt? Dzięki temu rozwiązaniu nie tworzyłyby się korki na ulicach Wyspiańskiego, Langiewicza i na wiadukcie Śląskim. Niestety, władze miasta dotąd nie zdecydowały się na taką inwestycję. Czy polityków stać na wspólne działania w tej sprawie ponad podziałami? Rzecznik prezydenta twierdzi, że niemożliwa jest budowa wiaduktu przy ul. Hofmanowej.  

Porozumienie Spółdzielni Mieszkaniowych w Rzeszowie zaapelowało do marszałka Władysława Ortyla o pomoc w budowie nowego wiaduktu nad torami. Miałby on powstać u zbiegu ulic: Wyspiańskiego, Pułaskiego i Hoffmanowej. Jeszcze podczas samorządowej kampanii wyborczej w 2018 r. Wojciech Buczak, kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa, proponował takie rozwiązanie. 

Sytuacja pogorszy się za dwa lata, gdy powstanie Podmiejska Kolej Aglomeracyjna i co 30 minut w godzinach szczytu będą przejeżdżać aglomeracyjne pociągi przez przejazd kolejowy przy ul. Langiewicza. Wówczas z powodu zamykanych rogatek kolejowych przy tej ulicy korki aut jeszcze byłyby dłuższe niż teraz. Dlatego już teraz trzeba podjąć decyzję o budowie wiaduktu przy ul. Hoffmanowej. Nowy obiekt odciążyłby centrum miasta, dlatego niezależnie od poglądów politycznych, wszyscy radni oraz posłowie z naszego regionu powinni wspólnie podjąć decyzję o konieczności budowy tego wiaduktu. 

Obecnie z powodu braku wiaduktu przy ul. Hoffmanowej codziennie kierowcy napotykają korki w godzinach szczytu komunikacyjnego. Dotyczy to samochodów, które jadą do centrum miasta z osiedli Przybyszówka, Kotuli, Krakowska Południe i Staroniwa. Jadąc tamtędy są zmuszeni przejechać przez tory kolejowe. Tam często zamykany jest szlaban, bo przejeżdżają szynobusy. Z tego powodu korki sięgają aż do stadionu Resovii. 

Niestety, choć budowa wiaduktu jest konieczna, to przeprowadzenie takiej inwestycji nie jest pewne. Tak przynajmniej to wygląda od strony władz miasta.

– Wariant budowy wiaduktu przy ul. Hoffmanowej jest niemożliwy do zrealizowania – poinformował nas Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa. – Teren w tym rejonie należy do wojska i wojsko go nie przekaże na taką inwestycję. Prezydent rozmawiał w tej sprawie, ale ze strony władz wojskowych nie ma na to zgody.  

Mariusz Andres

14
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
Budujemy mostyhijenarochJanuszAmelka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Budujemy mosty
Gość
Budujemy mosty

Ta wizualizacja wiaduktu, którą prezentował PIS to „pic na wodę fotomontaż”. Obiekt wieloprzęsłowy płytowy/belkowy z wmontowaną starą kratownicą kolejową (niby przęsło łukowe) opartą końcami o przęsła zamiast o podpory. Pan Buczak bawił się Paint’em i posklejał taką wizję bez pojęcia i obeznania z tematem. A teraz Pan Buczak w nagrodę za wybitne zdolności projektowe został Dyrektorem w instytucji która zarządza drogami i mostami…😁 Nie ma to jak właściwy człowiek na właściwym miejscu.

roch
Gość
roch

Znowu leśne dziadki zablokują. No nie ma już inwestycji której by emeryci nie próbowali zablokować. Ręce opadają.

Amelka
Gość
Amelka

Budować. Miasto musi się rozwijać. Jeśli chodzi o komunikacje. To lipa!

zenon
Gość
zenon

Centrum miasta jest zbyt ciasne i posiada zbyt gęstą zabudowę. Bez wyburzeń całych kwartałów niczego się nie osiągnie, a na budowanie długich wiaduktów czy estakad nigdy nie będzie wystarczających środków. (Książkowym wręcz przykładem konsekwencji wynikających z zaniechania wyburzenia jest beznadziejnie głupia sytuacja pomiędzy mostem zamkowym a placem Gwardii Ludowej, obecnie jest to plac jakichś śreniawitów). Jedyne co ratuszowi geniusze będą mogli w przyszłości wprowadzić, to jakieś poważne ograniczenia wjazdu do centrum, jako panaceum na wszelkie problemy komunikacyjne. Chociaż ze względu na wysoką niepopularność takich rozwiązań, zapewne i to również nie będzie miało miejsca. Tak więc nie liczmy na żadne próby… Czytaj więcej »

Janusz
Gość
Janusz

Śreniawici – rody rycerskie pieczętujące się herbem Szreniawa (w czerwonym polu srebrna rzeka zwana krzywaśń z również srebrnym zaćwieczonym krzyżem kawalerskim, zaś w klejnocie znajduje się głowa lwa pomiędzy dwoma myśliwskimi rogami ze złotymi dzwonkami sokolimi). Prawdopodobnie nadał go król Władysław Łokietek . Gwardia Ludowa, to taka komusza chujnia, to tak dla wyjaśnienia.

zenon
Gość
zenon

No zgoda. A teraz może jakieś uzasadnienie, co kierowało ratuszowymi geniuszami, kiedy decydowali nazwać to miejsce jako plac Śreniawitów? Najwidoczniej nie ma już kim ulic i placów „obsadzać”. Cokolwiek by mówić o Amerykanach i Kanadyjczykach, to ten problem jest tam rozwiązany idealnie.

hijena
Gość
hijena

rody szlacheckie i magnackie wywodzą się z rodów rycerskich,które najczęściej jeżeli nie byli na łupieżczej zagranicznej wyprawie ,to stali na rozstajach dróg łupiąc wlasnych obywateli

hijena
Gość
hijena

Szanowny Januszu ,widac u ciebie braki w wiedzy.Gwardia Ludowa ,przemianowana na Armię Ludową przyniosła wraz z aliantami wyzwolenie spod znienawidzonych rządów zbrodniczego niemieckiego okupanta

Józef
Gość
Józef

Rzeczywiście taki wiadukt za oknem to chorror. Powinień być tunel . A tak naprawdę to tory w pod ziemię i nie trzeba wiaduktów ani tuneli a na górze zieleń albo bloki.

Jan już emeryt
Gość
Jan już emeryt

Mieszkamy w tym domu pokazanym na wizualizacji. Protestujemy i jesteśmy przeciwko zacienianiu takimi wysokimi budowlami i hałasowi z aut. Kto to wymyślił żeby tak projektować wiadukty żeby ludzie nam zaglądali do garnków w kuchni! W następną sobotę będziemy zbierać podpisy za zablokowaniem tej inwestycji.

dscs
Gość
dscs

ten dom to powinny wyburzyć było by wiecej przestrzeni miejskiej

Jan Pakosławic Rzeszowski
Gość

Szanowny Imienniku! Jak słońce zacznie świecić z północy to wam wtedy zacieni a w marketach budowlanych są do kupienia rolety do okien jak wam firanka i zasłony nie pasują. Jeśli wykażesz natomiast, że dom jest w zasięgu oddziaływania inwestycji, to go wam ZRiDem raz dwa zabiorą i wyburzą. Pytanie przy tej inwestycji jest inne: jak już przejadą tym wiaduktem samochody w rejon ul. Hoffmanowej to którędy dalej bez korka. Był taki pomysł, żeby w jedną stronę Reformacką a w drugą Unii Lubelskiej do mostu zamkowego. Ale tenże most miał wtedy mieć po jednym pasie więcej (czego brak się już teraz… Czytaj więcej »

hijena
Gość
hijena

tak dobrze żarło i zdechło.Betonu nie trza,asfaltu nie trza

zenon
Gość
zenon

Pompowanie bańki zwanej Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna. W godzinach szczytu przejedzie może ze dwa składy więcej niż obecnie i to wszystko.