Wiara po pierwsze. Stop laicyzacji

Nad ulicą 3 Maja w Rzeszowie zawisł baner baner z napisem “Pan jest moim pasterzem” i ma to być reakcja na rozpoczętą akcję środowisk ateistycznych, które publicznie chcą propagować swoje poglądy. Inicjatorem akcji jest m.in. Kazimierz Jaworski, senator Solidarnej Polski. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Zanim zawisną plakaty ateistyczne, powieszono baner katolicki.

“Pan jest moim pasterzem” i “Wiara – po pierwsze. Stop laicyzacji” – taki dwustronny baner zawisł wczoraj nad deptakiem przy ul. 3 Maja. W ten sposób środowiska katolickie zareagowały na zapowiedź eksponowania ateistycznej propagandy.

W Lublinie i Częstochowie powieszono już plakaty propagujące poglądy ateistyczne, odrzucające Boga. Takie afisze wkrótce mają się pojawić w stolicy Podkarpacia. – Dla większości Polaków wiara jest ważna – mówił Kazimierz Jaworski, senator Solidarnej Polski. – Jeżeli w różnych punktach miasta pojawią się plakaty z hasłami ateizmu, to obok nich zawiesimy plakaty dotyczące wiary w Boga.

Już zgłosili się chętni, którzy na swoich prywatnych posesjach chcą zamieścić afisze o treści: “Nie kradnę. Nie zabijam. Wierzę”. Akcja prowadzona przez organizacje katolickie ma zwrócić uwagę, że w Polsce dyskryminowany jest Kościół, dąży się do laicyzacji w życiu publicznym, a biskupom odbierane jest prawo do wolności słowa.

and

do “Wiara po pierwsze. Stop laicyzacji”

 1. mk57

  na stronie głównej jest link do informacji na temat chorego dziecka. pan jaworski niech lepiej pieniądze, które chce wydać na kolejne banery przekaże na leczenie tego malucha.

 2. kobi

  Tym zajmują się politycy w kraju i dlatego kryzys nas nie dotyka. Nie ma ważniejszych spraw jak walka na banery. A ciemny naród nadal będzie wybierał tych samych…..

 3. rosomak

  Ale z pewnością zasadzi!

 4. jasio

  okazuje się ze w Sopocie na portret mucha nasrała poszło jednak podejrzenie strzelaniny do wizerunku.Co się dzieje -ledwo wyszliśmy cudem z papieżomanii a, już zaczyna się portretomania i pomnikomania byłego prezydenta i znowu boję się lodówki otworzyć bo nic nie wiadomo .zebrały się sztaby antykryzysowe, prowadzi się sledztwa bo w końcu to ważne czy mucha plujka czy robacznica no i czym waliła w portret.Podobno sam Maciarewicz ma przejać śledztwo i to nie dobrze bo ze Smoleńskiem zastój będzie

 5. neokatechumen

  oczywiście ze katolicyzm maltretuje normalnego człowieka swoimi ceremoniami-to tak być nie może.Niech sobię w kościołach robią co chcą ale nie wyłaża na ulice wydzierają się ,dzwonią,blokuja drogi.Mają swoje przybytki ,pozamykać drzwi i nawet całą dobę niech się wydzierają.Nie życzymy sobie ich na zewnątrz w miastach i wsiach

 6. fretka

  Jestem osobą wierzącą, nie chodzę jednak do kościoła, dlaczego? właśnie przez takich ludzi ze skrzywioną psychiką jak senator Jaworski. Religia i wiara to prywatna sfera każdego człowieka, a nie karta przetargowa w politycznej wojnie. A tym, co wywieszają takie banery powinni żółte papiery wystawić. Proszę się zastanowić, po co ateiści chcą oswoić społeczeństwo z ateizmem? Bo są dyskryminowani i najlepiej to widać w szkołach, jak dzieci już od przedszkola są wytykane palcem, bo nie chcodzą na religię, obrażane i zastraszane w szkole średniej, gdy chcą zajęć etyki, które prawnie im się należą. Czego ten Jaworski się boi? Że jego proboszcz mniej na tacę dostanie? i dobrze!
  Wielu ateistów to dużo lepsi ludzie od tych, którzy co niedzielę chodzą się spowiadać z tych samych grzechów, z tego, że obgadują sąsiadki, zazdroszczą, palą papierosy( nie zabijaj), kłamią, klną, gardzą bliźnimi. Powinniśmy patrzeć na człowieka przez pryzmat trego jaki jest, a nie tego do jakiej grupy przynależy.

 7. fiodor

  Sprawdzcie czy Jaworski zapłacił za zajęcie pasa drogowego i czy dostał pozwolenie od konserwatora zabytków zgodę na powieszenie tej szmaty!

 8. zgrzyt

  Nie chcą chrześcijaństwa, to będą muzułmanie i będziesz 5 razy dziennie walić głową w chodnik

 9. marysia

  bilbordy im przeszkadzają a,jak ksiadz dzwonami wydzwania ze łeb pęka od samiuśkiego rana czy przez głośniki wystawione na cztery strony świata ryczy co niedzielę i spać nie daje to jest dobrze a, te wedrówki po drogach i blokowanie dróg jako pielgrzymki to co to jest i komu ma służyć i jakoś tutaj nie widzi nikt tego co wyprawia się z normalnymi ludżmi

 10. jan

  ….. że w Polsce dyskryminowany jest Kościół…. – TO JAKIŚ MATRIX, wirtualny Premier, a teraz dyskryminowany Koścół

 11. clonx

  głupii katolicy zawsze dadzą się sprowokować. z całym szacunkiem ale jesli ktos wierzy to jakies bilboardy o ateizmie nie sprawia nagle ze wierzyc przestanie. jaworski niech sie zajmie czyms pozytecznym jesli chce promowac swoja osobe, zamiast urządzać szopki za nasze pieniadze

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.