Wiceburmistrz Jasła prowadził po pijaku!

Fot. Archiwum

JASŁO. Wiceburmistrz Jasła Andrzej K. prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. W trakcie rutynowej kontroli drogowej badanie alkomatem wykazało, że miał 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

– Około godziny 9:00 w niedzielę patrol policji zatrzymał 60-letniego mieszkańca Jasła na ul. 17 stycznia. Kierowca został zbadany na alkomacie, urządzenie wskazało 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. To są wszystkie informacje, które na tą chwilę mogę przekazać – mówi dla Super Nowości Łukasz Gliwa, rzecznik jasielskiej policji.

Z naszych informacji wynika, że „60-letni mieszkaniec Jasła” to wiceburmistrz miasta Andrzej K. W niedzielę rano wracał ze swojego domu letniskowego. Zatrzymany przez policję tłumaczył, że wypił 12 godzin wcześniej i spodziewał się, że będzie „czysty”.

Informację potwierdziły anonimowe źródła w jasielskiej policji. W Urzędzie Miasta Jasła usłyszeliśmy, że wiceburmistrz jest na urlopie. – Nie będziemy tego komentować. Czekamy na oficjalne informacje i wyjaśnienia – mówi Agata Koba, rzecznik prasowy UM. Andrzej K.  był dla nas wczoraj nieosiągalny.

Rzecznik policji z Jasła potwierdził zaś, że wobec kierowcy zostanie przeprowadzone z art. 178a§1Kodeksu karnego tj. prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat.

Michał Gąsior

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments