Wicemistrz pokonany!

Graczy Jeziora do zwycięstwa nad Treflem poprowadził Dawid Przybyszewski (z piłką), który zdobył 24 punkty. Fot. Bogdan Myśliwiec

TAURON BASKET LIGA. “Jeziorowcy” zakończyli rundę zasadniczą na 9. pozycji. Od piątku rozpoczynają walkę w dolnej części tabeli o dwa miejsca (7-8), premiowane awansem do play-off.

Efektownym zwycięstwem nad wicemistrzem Polski, rundę zasadniczą zakończyli koszykarzy Jeziora. Tarnobrzeżanie pokonali Trefla i tym samym pozbawili zespół z Sopotu pierwszego miejsca.

Zespół trenera Dariusza Szczubiała po raz kolejny udowodnił, że przed własną publicznością potrafi sprawiać ogromne niespodzianki. Tym razem w Tarnobrzegu nie poradził sobie zespół Trefla.

Jezioro rozpoczęła mecz od prowadzenia 6:0, chociaż później sytuacja na parkiecie się wyrównała. Bardzo aktywni w pierwszych minutach byli Jakub Dłoniak i Dawid Przybyszewski. Żadna z drużyn w pierwszej połowie nie potrafiła zapewnić sobie bezpiecznego prowadzenia. W trzeciej kwarcie po trójce Dłoniaka, prowadzili różnicą ośmiu “oczek”. Na siedem minut przed końcem meczu po rzucie z dystansu Lorinzy Harringtona Trefl przegrywał zaledwie czterema punktami i wydawało się, że ich pogoń może być skuteczna. W tym momencie Jezioro zaliczyło jednak fenomenalną serię 16:0! Sporo punktów zdobywali w tym fragmencie Daniel Wall i Xavier Alexander.

JEZIORO Tarnobrzeg    92
TREFL Sopot    78
(22:21, 25:22, 23:21, 22:14)

JEZIORO: Przybyszewski 24 (3×3, 10 zb), Krajniewski 7 (1×3), Tiller 15 (1×3, 7 zb), Alexander 16 (2×3, 10 zb), Dłoniak 20 (2×3) oraz Wall 7 (6 zb), Long 3 (1×3), Patoka 0
TREFL: Looby 16, Waczyński 14, Turner 11 (1×3, 11 as), Dylewicz 13 (1×3), Dąbrowski 0 (4×3) oraz Harrington 5 (1×3), Stefański 3, Spralja 2, Michalak 13 (2×3), Brembly 0.