Wiceprezydent odchodzi do kopalni

Po objęciu stanowiska prezesa zarządu Kopalni Siarki Machów Robert Niedbałowski przestaje pełnić funkcję zastępcy prezydenta, jego obowiązki przejmuje tymczasowo prezydent N. Mastalerz. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Zmiana na stanowisku wiceprezydenta Tarnobrzega.

To, o czym plotkowano od kilku tygodni, stało się faktem. Wiceprezydent Tarnobrzega Robert Niedbałowski przestaje pełnić swoje obowiązki w magistracie i obejmuje stanowisko prezesa Kopalni Siarki Machów S.A.

Rada Nadzorcza Kopalni Siarki Machów podjęła decyzję o zmianie prezesa w poniedziałek. Prezydent Tarnobrzega, który pełni rolę właściciela KS Machów poinformował media o swojej decyzji po południu.

- Uważam, że spółka powinna być wkrótce postawiona w stan likwidacji – mówi Norbert Mastalerz. Ułatwi to i przyspieszy sprawę faktycznego rozwiązania firmy, która, zgodnie z wcześniej przyjętym planem i umową z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do końca roku 2013 ma zakończyć prace rekultywacyjne terenów posiarkowych i zakończyć działalność.

Jak informuje magistrat, w obliczu rychłego faktu postawienia spółki w stan likwidacji, Rada Nadzorcza za wiedzą właściciela odwołała z funkcji prezesa pana Zbigniewa Buczka, a na jego miejsce powołała pana Roberta Niedbałowskiego, dotychczasowego zastępcę prezydenta Tarnobrzega. Powodem zmiany jest przekonanie właściciela i reprezentującej go Rady Nadzorczej, że  Robert Niedbałowski, jako osoba z zewnątrz kopalni, zagwarantuje skuteczniejszy i sprawniejszy projekt likwidacji spółki.

- Przeniesienie mojego najbliższego współpracownika do kopalni świadczy, że do spraw związanych z dokończeniem procesu rekultywacji i zagospodarowania terenów posiarkowych, w tym naszej perły w koronie, czyli Jeziora Tarnobrzeskiego – przykładam najwyższą wagę. Ustępującemu prezesowi panu Zbigniewowi Buczkowi, składam podziękowania za jego dotychczasową, pełną poświęcenia pracę i liczę, że swoim doświadczeniem będzie wspierał swojego następcę. Bowiem, zgodnie z umową, pan Zbigniew Buczek pozostaje w spółce, wracają na swoje poprzednio zajmowane stanowisko – mówi prezydent Norbert Mastalerz.

Małgorzata Rokoszewska

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.