Widowiska dla dzieci

Fot. Materiały prasowe

Teatr Maska zaprasza młodych widzów i ich opiekunów na spektakl “Pinokio”. Niezwykłe przygody chłopczyka z drewna uczą, bawią, zadziwiają. Warto wybrać się na sztukę, niezależnie od tego, czy dziecko poznało już tę bajkę czy jeszcze nie.  

“Pinokio” będzie grany w dniach 13 i 17 kwietnia o godz. 9, a 15 kwietnia jak w każdą niedzielę o 16.30. Wkrótce potem 18 i 19 kwietnia o godz. 9 można obejrzeć “Janosika…”.

O czym jest sztuka?

“Pinokio” w reżyserii Zbigniewa Głowackiego
Samotny, stary człowiek, wystrugał z drewna lalkę – uroczą, ale bez serca i takiej ilości rozumu, która pozwoliłaby  wybierać właściwe drogi. Tak narodził się Pinokio, przysparzający wielu zmartwień swojemu ojcu. Któregoś dnia ucieka z domu, aby zasmakować pełnej pokus wolności. Nie wie, że jego los zatoczy krąg i w końcu zapłacze z tęsknoty za ojcem…

Choć to bajka, zawiera zagadnienia ważne i ponadczasowe. Historia stworzona przez Collodiego jest ciągle żywa i inspirująca. Przedstawienie jest opowieścią o dorastaniu w nie zawsze przyjaznym świecie i o miłości nadającej sens ludzkiemu życiu.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.