Widowiska w plenerze

"Księżniczka Angina". Fot. Materiały prasowe

W ramach trwającej 3. edycji Maskarady – Przeglądu Teatrów Ożywionej Formy można obejrzeć kolejne sztuki, a także wziąć udział w ogłoszonym przez Teatr Maska konkursie na recenzję ze spektakli dla młodzieży i dorosłych. Na zwycięzców czekają nagrody.

Plan Maskarady na ten weekend:

11 maja
godz. 9, “Tomcio Paluszek” – Teatr Lalek Banialuka, duża scena Teatru Maska, bilety: 14 zł (12 zł dla grup) – od 3. roku życia
godz. 11., “Alkasyn i Nikoleta” – Teatr Lalek z Koszyc, mała scena teatru Maska, wstęp wolny – od lat 6.

12 maja
godz. 18, “Księżniczka Angina” – Białostocki Teatr Lalek, bilety: 14 zł (12 zł dla grup) przedstawienie dla dorosłych
godz. 21.30, “Kubo” – Teatr na Rozdrożu, scena na rzeszowskim rynku, wstęp wolny. (dla dorosłych)

13 maja
godz. 12, “Skacząca królewna” – Teatr Lalek z Uzhgorodu, scena na rzeszowskim rynku, wstęp wolny. (dla dzieci od 4 lat)
godz. 18, “Anatomia psa” – Teatr Wierszalin, duża scena Teatru Maska (dla dorosłych)

„Tomcio Paluszek”

Zabawna, wciągająca najmłodszych w głębię teatralnej krainy historia dzielnego Tomcia Paluszka, kapryśnej Królewny i złego Zbója Madeja. Sympatyczne postaci, pomysłowa scenografia i rytmiczne piosenki zaczarują widzów. Publiczność bierze aktywny udział w przedstawieniu i może opowiedzieć się po stronie ulubionego bohatera.

„Alkasyn i Nikoleta”

To przedstawienie o trudnej miłości młodego księcia, Alkasyna i pięknej Saracenki Nikolety, wykupionej z niewoli przez ojca Alkasyna. Rodzice panicza są przeciwni związkowi syna z dziewczyną niepewnego pochodzenia, innej rasy i religii. Książę i Nikoleta postanawiają walczyć o swoje uczucie.

„Księżniczka Angina

Angina – księżniczka, która wskutek intrygi okrutnej Gużyny i złego Kolbetowa zmuszona jest uciekać ze swego królestwa – odbywa niezwykłą podróż. W towarzystwie wiernego Kanclerza Witamińskiego pędzi czerwonym samochodem-słoniem do swego Wuja. Po drodze spotyka ich całe spektrum najdziwniejszych przygód i postaci…

„Kubo”

Historia prostego chłopca – Kubo, którego rodzice chcą bogato ożenić. Przedstawienie to jest poetycką komedią muzyczną godną polecenia ze względu na wykorzystanie różnego rodzaju lalek teatralnych, znakomitą, wykonywaną na żywo muzykę oraz wspaniałą grę aktorską.

„Skacząca królewna”

Za górami, za lasami mieszkał dobry król wraz ze swoją córką – królewną Jarmilką, która kochała muzykę i taniec. Pewnego dnia do bram zamku zapukał zły czarodziej, który postanowił ożenić się z Jarmilką. Gdy królewna odrzuciła jego propozycję, czarodziej zemścił się okrutnie…

„Anatomia psa

To spektakl, który wprawia w zdumienie, zasmuca i bawi jednocześnie, odkrywając jak wszelki postęp i sukces zależny jest od układu sił ludzi uwikłanych w politykę. Demoralizujący charakter rzeczywistości, w której profesor Preobrażeński wraz ze swoim asystentem poszukują medycznego przełomu, staje się pretekstem do rozważań na temat losów indywidualisty oddanego twórczej idei.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.