Wielbłądy przejdą przez Rzeszów?

Czy wielbłądy w święto Trzech Króli przejdą przez Rzeszów? O tym zdecydują mieszkańcy miasta, którzy w tej sprawie mogą zagłosować za pomocą strony internetowej. Fot. Wit Hadło
Czy wielbłądy w święto Trzech Króli przejdą przez Rzeszów? O tym zdecydują mieszkańcy miasta, którzy w tej sprawie mogą zagłosować za pomocą strony internetowej. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Mieszkańcy stolicy Podkarpacia zdecydują w głosowaniu, czy egzotyczne zwierzęta pojawia się w przyszłorocznym Orszaku Trzech Króli.

Czy w święto Trzech Króli po ulicach Rzeszowa przejdą wielbłądy? Jest na to szansa, ale mogą o tym zdecydować wyłącznie mieszkańcy Rzeszowa, którzy na stronie internetowej będą mogli zagłosować w tej sprawie. Organizatorem plebiscytu na ten temat jest Fundacja Orszak Trzech Króli z Warszawy.

W głosowaniu, które potrwa do 15 grudnia, wezmą udział mieszkańcy z kilkudziesięciu miast z całej Polski. Barwny pochód Orszaku Trzech Króli zorganizowany zostanie 6 stycznia.

– Już drugi raz z rzędu mieszkańcy Rzeszowa, szkoły i przedszkola pracują nad organizacją orszaku – mówi Krystyna Łobos, rzecznik Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie. – Zespoły piszą scenariusze, szyją stroje, a aktorzy ćwiczą role.

W tym roku po raz pierwszy Rzeszów ma szanse wygrać wielbłądy. Warszawska fundacja ogłosiła konkurs na ten egzotyczny środek transportu. Głosowanie za pomocą strony: http://orszak.org/glosuj-na-wielblada/ już trwa i zakończy się 15 grudnia. Do miejscowości, która uzyska najwięcej głosów, przyjedzie para wielbłądów i w święto Trzech Króli weźmie udział w Orszaku Trzech Króli.

and

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
hijena
hijena
7 lat temu

tylko nie mówcie mi ,że to najnowsza fanaberia ferenca

koala
koala
7 lat temu

W Australii rosnie plaga wielbladow ktorych poglowie co 6 lat sie podwaja i jest klopotem nieomal takim samym jak kroliki. Kiedys wielblady sprowadzili anglicy do Australi i w terenach pustynnych byly uzywane jako srodek transportu. W momencie gdy na kontynent wkroczyla motoryzacja farmerzy majac ciezarowki otwarli bramy zagrod i kopneli wielblady w dupe wyganiajac na pustkowia.
Niestety byla to potworna zbrodnia przeciwko nature.
Wielblady przystosowane do takiego klimatu i pozywienia rozmnozyly sie do tego stopnia ze sa juz plaga w Australi.
Przyjedzcie do Australi zlapcie sobie ile tylko chcecie tych wielbladow i zabierajcie.

ROMAN
ROMAN
7 lat temu

to super sprawa proponuję żeby ich przybyło więcej – dwa to stanowczo za mało -przypomnę ze można wysłać kompetentną osobę z Ratusza do Egiptu na targ wielbłądów ,który jest co piątek w miejscowości ; Bil/” esz [ Birgat- Birkasz] – różnie wymawiają to jest 35 kilometrów od Kairu i za 40 funtów można dojechać taksówką albo autobusem linia ; 214 z pod hotelu Hilton do zapory[ cena biletu ; 25 piastrów] a potem taksówką wieloosobową za 1-go funta na miejsce i wybierać z pośród 6000 szt ; z Sudanu czy Kenii kosztuje tylko 800 zł – to z budżetem miasta… Czytaj więcej »

Czytelnik
Czytelnik
7 lat temu
Reply to  ROMAN

Właściwie to nie mamy jeszcze ZOO w Rzeszowie, cóż za niedopatrzenie. Wtedy mielibyśmy wielbłądy na stałe, a do tego jeszcze inne egzotyczne zwierzęta.

gazda
gazda
7 lat temu
Reply to  ROMAN

I Ferenc ma przyjechać na tym wielbłądzie do Rzeszowa?

hijena
hijena
7 lat temu
Reply to  gazda

przebrany za Heroda