Wielka informatyzacja mieleckiego szpitala

Praca przy informatyzacji szpitala wre. Fot. Archiwum

MIELEC. Na wdrożeniu systemu zyskają wszyscy: i lekarze, i pacjenci.

Ruszył montaż instalacji informatycznej na terenie całego mieleckiego szpitala. Przedsięwzięcie ma związek z obowiązkiem wprowadzenia do 2014 roku elektronicznego obiegu informacji medycznej. Wartość inwestycji to 4,5 mln zł. Korzyści są oczywiste.

Efektem wdrożenia systemu będzie np. dostęp lekarza do danych pacjenta i jego badań zapisanych w formie elektronicznej w każdej chwili. Wgląd do wszystkich wyników badań, również np. RTG, nie narazi go na kolejne prześwietlenie w krótkim czasie w innej placówce, w której chory kontynuuje leczenie, o ile zapisane wyniki okażą się wystarczające.

– Co bardzo ważne, dostęp do systemu nie będzie się już wiązał ze zbieraniem przez pacjenta całej dokumentacji, a wiadomo, że w ferworze walki o zdrowie część wyników czasem zaginie, zniszczy się, pacjent może zapomnieć ich wziąć ze sobą itp., co wpływa na jakość leczenia. Chory już nie będzie musiał posiadać ze sobą wypisów z wcześniejszych hospitalizacji, a u osób długo zmagających się z chorobą to grube teczki.

Wdrożone zostaną także nowoczesne rozwiązania w zakresie e-zdrowia, co nie ogranicza się tylko do systemu eWUŚ – pacjenci uzyskają m.in. możliwość rejestracji on-line na wizytę czy badanie oraz dostęp do swojej karty choroby w formie elektronicznej, również na terenie szpitala za pomocą informatu.

Paweł Galek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o