Wielka inwestycja nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Władze Tarnobrzega liczą, że inwestując nad jeziorem, przyciągną nad akwen nie tylko turystów, ale i przedsiębiorców, którzy dostrzegą potencjał tego miejsca. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Wart kilka milionów projekt już wkrótce nad akwenem w Tarnobrzegu.

Żeglarska stanica z prawdziwego zdarzenia, będąca także pierwszą poważną inwestycją, która ma zachęcić innych inwestorów do tego, by zainteresowali się największym na północy Podkarpacia akwenem, powstanie jeszcze w tym roku i kosztować będzie ponad 5,7 mln zł.

Znakomite warunki do uprawiania sportów wodnych nad Jeziorem Tarnobrzeskim to nie wszystko. Potrzebna jest infrastruktura, która spełni oczekiwania żeglarzy, kajakarzy i miłośników surfowania. Pierwszą inwestycją, która ma przyciągnąć wodniaków do Tarnobrzega, jest budowa stanicy wodniackiej z prawdziwego zdarzenia.

12 lutego prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz, podpisał umowę z wykonawcą projektu, którego wartość oszacowano na ponad 7,7 mln zł.

– Ponad 1,8 mln zł to dofinansowanie z EFRR, a 321 305,80 zł pochodzić będzie z budżetu państwa. Wkład własny miasta Tarnobrzeg wynosi niewiele ponad 2 mln 142 tys. zł – wyjaśnia prezydent Mastalerz – Liczę na to, że już w przyszłym roku wszyscy amatorzy żeglowania będą mogli korzystać ze zbudowanej od podstaw stanicy żeglarskiej. Jest to pierwsza stała inwestycja nad naszym akwenem.

Sam budynek stanicy żeglarskiej będzie składał się z trzech kondygnacji. Na parterze usytuowana będzie sala wykładowo-szkoleniowa dla ok. 40 osób, świetlica, szatnie, bufet i kuchnia oraz toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Na piętrze będą mieściły się pomieszczenia administracyjne, pokoje gościnne oraz sanitariaty z prysznicami. Budynek będzie posiadał także taras widokowy.

Małgorzata Rokoszewska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o