Wielkanocne klimaty w ZSG

Konkursowe propozycje uczestników Konkursu Stołów Wielkanocnych mogą zainspirować niejedną panią domu.

RZESZÓW. Jajka, zające, kurczaki, baranki, kwiaty – do wyboru, do koloru. Ręcznie wykonane z papieru, bibuły, włóczki, wstążek czy wikliny ozdoby.

To jeszcze nie Wielkanoc, ale sposoby jak w tradycyjny, a zarazem nietuzinkowy sposób przygotować świąteczny stół. Oryginalne pomysły zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych, którzy jak co roku na kilka tygodni przed Wielkanocą rywalizują w Konkursie Stołów Wielkanocnych. Zaprezentowało się dziesięć dwuosobowych zespołów. Uczestnicy pokazali ciekawe propozycje nakrycia, podania potraw, a wszystko w oryginalnej oprawie misternie wykonanych dekoracji. Jak zgodnie podkreślają organizatorzy, liczyła się nie tylko pomysłowość, ale przede wszystkim dbałość o każdy detal tak, by stół tworzył zgraną całość. Zwyciężyła drużyna dwóch Justyn – Malec i Rzeszutek z kl. 2BT (technik organizacji usług gastronomicznych).

– Trzeba zaznaczyć, że tak naprawdę nie ma przegranych, bo każdy jest wyróżniony – mówi Danuta Richert, nauczyciel obsługi konsumenta i współorganizator konkursu. – Uczniowie z roku na rok zaskakują coraz większą kreatywnością – podsumowuje efekty Marek Pikuła, dyrektor ZSG.

Konkurs miał zachęcić do kultywowania rodzimych tradycji wielkanocnych i jak pokazują coroczne zmagają, uczniowie nie tylko o niej pamiętają, ale i nie brakuje im pomysłów jak ją uatrakcyjnić.

kap

Galerię zobaczysz tutaj.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments