Wielki desant na poligonie

NOWA DĘBA. Baria w Porozumieniu z Mondą zaatakowały Wisłolandię w niedzielę, 1 maja. Siły zbroje Wisłolandii przystąpiły do obrony. Takie są podstawowe założenia ćwiczeń wojskowych pod kryptonimem PUMA 2011. W sklad wojsk Wisłolandii wchodzą żołnierze 6. Brygady Powietrznodesnatowej z Krakowa.

We wtorek awangardowa grupa spadochroniarzy z 16. batalionu powietrznodesantowego została zrzucona w okolicy Woli Rusinowskiej. Z miejsca lądowania komandosi dotarli na poligon i przygotowali teren do lądowania głównej grupy uderzeniowej.

W środę z siedmiu samolotów, 5 CASA C-295M i 2 C-130E Hercules, desantowanych zostało ponad 500 krakowskich spadochroniarzy. Żołnierze utworzyli przyczółek desantowy, przeprowadzili szturm na węzeł komunikacyjny i znajdujące się tam obiekty wroga. W czwartek desantowano im dodatkowy sprzęt i zaopatrzenie w zasobnikach transportowych.

– Ćwiczenie jest ukoronowaniem trwającego dwa lata okresu szkolenia informuje kpt. Marcin gil, oficer prasowy 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa. – W tym czasie, zgodnie z planem, doskonalone były umiejętności bojowe żołnierzy i wszystkich kolejnych szczebli dowódczych.

kr

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments