Wielki skandal smoleński

Ekshumacja z grobu Anny Walentynowicz na Cmentarzu Komunalnym Srebrzysko w Gdańsku (zdjęcie archiwalne z 17 bm.)

WARSZAWA. Szczątki wszystkich ofiar katastrofy TU-154 do ekshumacji?

Ciało Anny Walentynowicz zostało zamienione z ciałem innej ofiary katastrofy smoleńskiej – poinformowała wczoraj Naczelna Prokuratura Wojskowa.

W ub. tygodniu, na zlecenie prokuratury, ekshumowano szczątki dwóch ofiar katastrofy smoleńskiej: Anny Walentynowicz i, jak nieoficjalnie podawały media, Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej, wiceszefowej fundacji “Golgota Wschodu”, ponieważ pojawiły się wątpliwości, że ciała zostały ze sobą zamienione.

Jak poinformował płk Zbigniew Rzepa, rzecznik prasowy NPW, w dniach 19-20 września w trakcie sekcji zwłok z obu ciał pobrano do badań genetycznych dwa rodzaje próbek biologicznych. Przekazano je do dwóch ośrodków: w Bydgoszczy i we Wrocławiu.

- Sprawozdania z badań genetycznych z obu wskazanych powyżej ośrodków akademickich wpłynęły do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie w dniu 25 września 2012 r. Wynika z nich jednoznacznie, że ciała te zostały ze sobą wzajemnie zamienione  – oświadczył rzecznik NPW.

Rodzina wiedziała
- Od ponad tygodnia wiedzieliśmy, że ciała zostały zamienione – powiedział wnuk Anny Walentynowicz, Piotr Walentynowicz. I dodał: – Komentarz pozostawiam opinii publicznej. To świadczy o tym, jakie działania prowadzono w Smoleńsku, i jakich nie przeprowadzono w Polsce.

Masowa ekshumacja?
Pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego jest przekonany, że istnieje prawdopodobieństwo, iż zamieniono nie tylko ciała Anny Walentynowicz i Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej, ale i innych ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. – Opierając się na znajomości procedury identyfikacyjnej, jak i procedury wydawania ciał stronie polskiej, mogę powiedzieć, iż istnieje duże prawdopodobieństwo, że doszło nie tylko do tej jednej pomyłki z zamienieniem ciał – mówi mec. Rafał Rogalski.

Pełnomocnik przewiduje, że być może konieczne będą masowe ekshumacje ofiar katastrofy za wyłączeniem tych ciał, które już ekshumowano, bądź jest absolutna pewność co do właściwej identyfikacji, bądź szczątki już skremowano.

PiS: – Polacy byli oszukiwani
- Bezpośrednio po katastrofie smoleńskiej byliśmy oszukiwani przez rząd Donalda Tuska. Mamy do czynienia z olbrzymim skandalem – stwierdził szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Błaszczak przywołał wypowiedź Ewy Kopacz, minister zdrowia, z 29 kwietnia 2010 r. – Z mównicy sejmowej zapewniła, że w tej sprawie (identyfikacji ofiar – red.) dochowano wszelkiej staranności. Okazuje się, że było zupełnie inaczej – powiedział. Dodał, że podczas rozpoczynającego się dziś posiedzenia Sejmu złoży wniosek o informację ministra sprawiedliwości w tej sprawie. – Zapytamy ministra, kto wydał zakaz otwierania w Polsce trumien z ciałami ofiar katastrofy smoleńskiej. Zapytamy, dlaczego prokuratura zrezygnowała z podstawowej czynności śledczej, jaką jest sekcja zwłok, gdy do śmierci dochodzi w sposób gwałtowny – dlaczego tak postępowano?

Źródło: tvn24/ps

do “Wielki skandal smoleński”

 1. kazik

  jasiu-dalej cię trzyma?

  • K.Bimbała

   „Przed Marszem w obronie wolnych mediów ojciec Tomasz Dostatni w Tok FM i w „GW” poucza, gani i straszy „podpalaniem Polski”. Ten sam ton, co w czasie żałoby narodowej i walki o krzyż na Krakowskim Przedmieściu.
   Wykorzystywaniem religii i Kościoła do politycznej walki nazwano wtedy wyrażaną pod krzyżem troskę o Polskę, o godność ofiar, o rzetelność śledztwa. Jak bardzo zasadna była ta postawa, pokazuje skandal z ciałem śp. Anny Walentynowicz oraz obnażanie kolejnych kłamstw raportu Millera i polityków PO. Nic takiego się nie dzieje, żeby ten rząd musiał ustępować – lamentuje lubelski dominikanin i wzywa Kościół, by wspierał demokratycznie wybrane władze. Co jeszcze musi się wydarzyć, żeby o. Tomasz przejrzał na oczy? Demokracja to nie tylko raz na cztery lata akt głosowania i liczenia głosów (na serwerach w Rosji). Demokracja to również codzienne działanie instytucji państwa i odpowiedzialność rządzących przed obywatelami. Media w tym procesie odgrywają ogromną rolę. Kłopot, ojcze, w tym, że twoja „Wyborcza”, zamiast kontrolować władze, szydzi z opozycji. W tym czasie aparat państwa, tam gdzie ma służyć obywatelom, rozpada się, ale ma jednak siłę, by przemocą administracyjną dyskryminować katolickiego nadawcę – TV Trwam. ”
   źródło GPC

 2. kazik

  rząd w tamtej sytuacji wykazał się determinacją i stanał na wysokości zadania.Sprawa się wyjaśniła i do zamiany ciał doszło na wskutek błędnego rozpoznania przez rodziny-zresztą skończył się wrzask a, to o czymś swiadczy.Codziennie w katastrofach giną ludzie i nikt nie robi szopek z tego tytułu jak po tej.Pochówek na Wawelu i ponad 2-u letnie zamieszanie a, w końcu wykopki i wycieczki truchła po Polsce to pokazuje że komuś zalezy na podsycaniu i jątrzeniu w tej sprawie.Na szczęście naród nie przywiązuje już do tego wielkiej wagi a, wichrzyciele wkrótce swoje teorie spiskowe będą mogli opowiadać tylko w swoim gronie bo zaprzańcy raz na zawsze stracili twarz teoriami spiskowymi a, silne parcie na władzę przeobraziło się w parcie na stolec, bo to jeszcze mogą a, jęki OBUDŻ SIĘ POLSKO traktujemy jako hucpę i wybryk myślących inaczej i pozostaje bez znaczenia

  • K.Bimbała

   KAZIK nie ośmieszaj się – mózg masz zlasowany medialnie – dla poprawy samopoczucia posłuchaj sobie Jeden na jeden red Rymanowskiego z Panią mec. Małgorzata Wasserman. Więcej nic nie dodam , gdyż nie chcę cie dołować , skoro jest Ci wygodnie z taka teoria żyć.

 3. K.Bimbała

  Najżałośniejszym faktem związanym z tą katastrofą jest zaprzaństwo, zakłamanie strony rządowej po upływie ponad 28 miesięcy , trwanie w uporze do własnych błędów drugiej osoby w państwie E Kopacz, która po powtórkach w TV jej wypowiedzi sam powinna zapaść się pod ziemię ze wstydu za kłamstwa. O prokuraturze wojskowej i ministrze SZ lepiej nie wspominać !. Odkrycie rozerwanego nita w ciele ekshumowanej jednej z ofiar zapewne też spowoduje poszerzenia śledztwa o sprawy wspomniane wcześniej przez prof.Berczyńskiego?.

 4. ROMAN

  wystarczy obejrzeć kilka programów na kanale; Discovery Channel na temat katastrof lotniczych – pokazują wizualizacje zdażeń/wypadek/ dochodzenie/ całą procedurę – w różnych krajach świata- – wypowiadają się uczestnicy [ jeśli przeżyli] i eksperci – po obejrzeniu kilku filmów można sobie wyrobić pogląd – to co było u nas to po prostu od początku do końca jest postawione na głowie.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.