Wielkie testy w Resovii

II LIGA. 19 piłkarzy pojawiło się na pierwszym w tym roku zajęciach Resovii. Zgodnie z zapowiedziami trenera Wojciecha Boreckiego, nie było żadnych nowych zawodników. – Miał być Kamil Radulj (Karpaty Krosno przyp. red), ale się nie dotatarł – przyznał szkoleniowiec.

Inauguracyjne spotkanie odbyło się na obiektach rzeszowskiego CKU. Tam piłkarze bynajmniej nie trenowali, ale przechodzili testy wydolnościowo-sprawnościowe. Te potrwają jeszcze przez kolejne dni. W tym czasie piłkarze zostaną kompleksowo przebadani przez specjalistów z katowickiej AWF.

W sobotę cała ekipa wyjedzie na pierwszy z zaplanowanych obozów, który odbędzie się w Bielsku Białej. Trener Borecki chciałby tam zabrać wszystkich piłkarzy, jacy na wiosnę mieliby tworzyć kadrę jego zespołu. Szkoleniowiec liczy, że uda mu się ściągnąć czterech zawodników prezentujący wysoki poziom, którzy z miejsca staną się wzmocnieniem jego drużyny. Nie wyklucza też transferów kilku młodych piłkarzy. – Tych jednak będziemy szukać wyłącznie na Podkarpaciu. Zdolnej młodzieży tu na pewno nie brakuje i jeśli zajdzie potrzeba to uzupełnimy nią naszą kadrę. – stwierdził opiekun „pasiaków”.

Jak udało nam się dowiedzieć, najbliżsi podpisania umów z Resovią są w tej chwili Mateusz Góra (Janowianka, obrońca) i Paweł Wilczewski (Stal Sanok, bramkarz). Działacze Resovii po raz kolejny potwierdzili też, że nie ma mowy o odejściu z ich klubu Kamila Walaszczyka, który ma ważną do czerwca umowę.

p

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments