Wiemy, ile będą kosztować wigilijne karpie

Karpie, które trafią do sprzedaży przed wigilią zostały już odłowione i przebywają obecnie w mniejszych zbiornikach, z których trafią do hurtowników. Fot. Bogdan Myśliwiec

Karpie, które trafią do sprzedaży przed wigilią zostały już odłowione i przebywają obecnie w mniejszych zbiornikach, z których trafią do hurtowników. Fot. Bogdan Myśliwiec

PODKARPACIE. Do Bożego Narodzenia już tylko sześć tygodni. Na stole nie może zabraknąć tradycyjnego karpia.

Specjalnie dla Czytelników Super Nowości udaliśmy się do jednego z dwóch największych gospodarstw rybackich na Podkarpaciu, w którym hodowane są karpie i sprawdziliśmy, czy ryby, które trafią na wigilijne stoły, zostały już odłowione i ile trzeba będzie za nie zapłacić.

- Ryby są już odłowione i znajdują się w mniejszych zbiornikach wodnych, z których trafią już do sprzedaży hurtowej – mówi Marian Sławiński z Gospodarstwa Rybackiego Grądy w Budzie Stalowskiej koło Tarnobrzega. Hodowca przyznaje, że ryb w tym roku jest nieco mniej niż w ubiegłym, a odpowiedzialna za to jest pogoda i szkodniki.

- Zimna wiosna miała wpływ na to, że ryb jest mniej. Coraz bardziej dokuczają nam także kormorany, których z roku na roku przylatuje w okolicę Budy Stalowskiej coraz więcej. Populacja tych ptaków tutaj sięga już kilkuset sztuk, a jeśli każdy z ptaków potrzebuje dziennie zjeść około 60 dkg pożywienia, to łatwo sobie przeliczyć, jakie szkody czynią one w naszych stawach przez cały sezon.

Ile będzie kosztował karp w tym roku? – Biorąc pod uwagę ilość ryb, jaka trafi do sprzedaży, karp kosztować powinien około 12 zł w hurcie za kilogram i 14 zł w detalu – informuje Marian Sławiński.

mrok

do “Wiemy, ile będą kosztować wigilijne karpie”

  1. ROMAN

    Czyli tak : masło/ jajka/ karpie/ a cena kormorana to po ile kilo ?
    No ale mam nadzieje że tradycyjnie jak od wielu lat w grudniu potanieją parowozy i szyny kolejowe : O !

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.