„Wiernie Konstytucji będą strzec”

Gdy posłanka Krystyna Pawłowicz ogłosiła, że idzie na polityczny urlop, a startujący na posła Stanisław Piotrowicz przepadł w wyborach, wielu odetchnęło z ulgą, że oboje znikną z przynajmniej tej ogólnopolskiej sceny politycznej. Trudno się tej uldze dziwić, bo Pawłowicz i Piotrowicz to takie twarze, których woli się raczej nie oglądać. I nie o aparycję tu idzie bynajmniej, ale o arogancję, cynizm i zwyczajne chamstwo po prostu.

Teraz okazuje się, że ulga była przedwczesna, bo Jarosław Kaczyński swoich wiernych „gwardzistów” politycznych zostawić bez stanowisk i pieniędzy z naszych kieszeni nie zamierzał. Posłami nie będą, ale za wierność pójdą, o zgrozo, do Trybunału Konstytucyjnego. A to oznacza około 22 tys. złotych miesięcznie brutto. Przez 9 lat kadencji sędziego TK daje to około 2,3 mln. złotych! Do tego dochodzą takie „drobiazgi” jak bezpłatne zakwaterowanie w stolicy, samochód służbowy, nagrody jubileuszowe i odprawa emerytalna. Ale to jeszcze nie wszystko, bo byli sędziowie TK także są sowicie opłacani z kieszeni podatnika, otrzymując 75 proc. wynagrodzenia czynnego sędziego TK!

Ktoś rzec by mógł: „No tak, ale przecież to dotyczy wszystkich sędziów TK, a nie tylko Pawłowicz i Piotrowicza, gdy nimi zostaną”. To prawda. Tyle tylko, że to będzie po prostu zwyczajny wstyd, gdy takie osoby jak Pawłowicz i Piotrowicz będą miały stać niby na straży naszej Ustawy Zasadniczej.

Dla wielu Polaków Konstytucja jest symbolem polskości i wolności. Bo to naprawdę nasza Konstytucja, nie narzucona, jak w poprzednim systemie za PRL-u. Teraz Kaczyński chce zafundować nam chichot losu, gdy sędzią TK ma zostać PRL-owski prokurator oskarżający kiedyś opozycjonistów i ktoś z profesorskim tytułem, kto do ludzi wraca się jako poseł w stylu „zamknij mordę”.

Zastanawiające, czy prezes PiS celowo tak chce upokorzyć Polaków i naszą Konstytucję, czy zwyczajnie zapewnić tylko swoim „gwardzistom” dobrze opłacane z naszych pieniędzy stanowiska? Wygląda na to, że jednak przynajmniej częściowo chodzi o to pierwsze. Powszechnie wiadomo, że nawet w kręgach popierających PiS Piotrowicz i Pawłowicz kojarzą się źle i trudno się temu dziwić. Są jednak wierni prezesowi i nie mają oporów przed niczym, by się mu przysłużyć. Czy będzie to rujnowanie polskiego wymiaru sprawiedliwości, czy chamskie atakowanie opozycji. I za to należy im się od prezesa nagroda z naszej kieszeni! A my mamy zwyczajnie – jak „radzi” opozycji i dziennikarzom czasem też Krystyna Pawłowicz – „zamknąć mordy” ( czasem jest dodatek lewackie) i cieszyć się, że Jarosław Kaczyński na razie nie wpadł na to, by się koronować na króla, bo przecież w zasadzie może.

Redaktor Monika Kamińska

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
RobertPortier z Żoliborzahijenasatisfactionmaniek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Robert
Gość
Robert

Psy szczekają karawana do przodu.

Portier z Żoliborza
Gość
Portier z Żoliborza

PiS zaproponował Stanisława Piotrowicza na sędziego TK.
Wicerzecznik partii: Wyraził żal za grzechy !
Był u proboszcza w parafii u spowiedzi i dał sporo na tace, a potem z zaświadczeniem od proboszcza że był u spowiedzi był na wizycie w PiS-ie u prezesa Kaczyńskiego gdzie dostał rozgrzeszenie za okres miniony.
Teraz może od nowa oszukiwać, kraść i robić przekręty pod patronatem Prezesa PiS-u.

hijena
Gość
hijena

Milo poczytać mądre slowa .Jestem ciekaw,czy Pawłowicz znowu przyniesie za sobą kebaba i będzie go wpier..ać na posiedzeniu trybunału

satisfaction
Gość
satisfaction

Krystyna Pawłowicz nie należy do partii, nazwaniem ją wiernym gwardzistą jest na wynos. Jeżeli wspomina redaktor o pieniądzach, dla uczciwości powinna dodać jaki majątek ma sędzia sądu najwyższego Gersdorf która mówiła że „za 10 tys. zł brutto dobrze można żyć tylko na prowincji” to redaktor nie rusza. Majątek rzędu 9 mln zł, chciałbym poznać źródła jego pochodzenia.
Patrzymy na fakty, nie na czas który dopiero nastąpi.
Może Pani odetchnęła, ja cenię Panią Krystynę za bystrość umysłu którego wielu nie ma.

maniek
Gość
maniek

Ktoś chyba się zaczadził dymem ze znicza „broniąc” konstytucji pod sądem, teraz w chamski sposób pisze artykuły.

rRr
Gość
rRr

ciekawe, że Piotrowicz najbardziej przeszkadza tym, którzy wyciągnęli z politycznego niebytu czerwonych pogrobowców do parlamentu europejskiego i do sejmu; gdyby nieszczęsny Piotrowicz znalazł się po drugiej stronie, tam gdzie dużo więcej ówczesnych, zapewne nikt by mu przeszłości nie wypominał; jeśli przyjąc by zasadę, że „chamstwo” dyskwalifikuje z zasiadania w ławach poselskich to w gronie opozycji mogłoby braknąć nie 2 a 22 i może jeszcze więcej, ba w nowej kadencji nie brakuje przypadków, że mandat poselski jest nagrodą za „chamstwo”