Wieżowiec przy ul. Targowej przejmie miasto

W sierpniu miasto formalnie przejmuje wieżowiec przy ul. Targowej 1, a pod koniec roku przeniosą się tam niektóre wydziały Urzędu Miasta. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. W sierpniu rozpocznie się remont, a pod koniec roku umiejscowią się tam niektóre wydziały.

W sierpniu władze miasta Rzeszowa przejmą wieżowiec przy ul. Targowej 1. W budynku zwolnią się bowiem pomieszczenia, z których korzystali urzędnicy marszałka województwa oraz starostwa powiatowego. Po remoncie, pod koniec 2019 r., przeniosą się tam niektóre wydziały Urzędu Miasta.

Dotąd w wieżowcu przy ul. Targowej 1 mieściło się kilka jednostek związanych z miastem. To Miejski Zarząd Dróg, Punkt Obsługi Podróżnego ZTM i dyrekcja Biura Obsługi Informatycznej i Telekomunikacyjnej. Po przejęciu budynku dołączą do nich kolejne wydziały Urzędu Miasta .

Pozostałe pomieszczenia zajmowały jednostki podległe marszałkowi województwa. Mieściło się tam: Podkarpackie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych, Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej i Podkarpackie Biuro Planowania Przestrzennego. Te wydziały zostaną jednak stamtąd wyprowadzone i przeniesione do nowego budynku przy ul. Lubelskiej 4. Starostwo Powiatowe w wieżowcu miało Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej i teraz zostanie ten ośrodek przeniesiony do budynku przy ul. Bernardyńskiej 7.

– W sierpniu przejmiemy budynek przy ul. Targowej nr 1 i rozpoczniemy remont – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa. – Pod koniec roku przeniesiemy tam niektóre wydziały. Na razie nie wiemy, które z nich tam się znajdą. W pierwszej kolejności będą to jednak te jednostki, które miasto wynajmowało i były one rozlokowane w wielu miejscach Rzeszowa.

Cały wieżowiec przy u. Targowej 1 będzie użytkowany przez miasto. Od kilku lat władze Rzeszowa są jedynym właścicielem tego budynku, bo ratusz zawarł porozumienie w tej sprawie z Urzędem Marszałkowskim. Wcześniej 70 procent wieżowca należało do samorządu województwa, a 30 procent do miasta. Jednak dzięki podpisaniu umowy, marszałek województwa dał wszystkie biura w wieżowcu ratuszowi, a za to miejski magistrat przekazał 30-arową działkę przy ul. Szpitalnej i wpłacił jeszcze dodatkowo 2 mln zł.

Mariusz Andres

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
aaaJan Pakosławic Rzeszowskizenonrzeszowiakhijena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
aaa
Gość
aaa

Wieżowiec przy ul. Targowej przejmie miasto. serio wieżowiec prejmie miasto? Wieżowce tak mogą?

Jan Pakosławic Rzeszowski
Gość

W podwórku jest naturalne obniżenie terenu a za nim „Dziadowski Ogród” przy ulicy Kreczmera. Jakby wziąć naprawdę dobrego konstruktora to by zaprojektował tam niezły kawałek parkingu podziemnego i połączył z podziemnym kondygnacja i Galerii Targowa naprzeciw kościółka pw. św. Trójcy i „zaśnięcia NMP” .

zenon
Gość
zenon

Ta hydra nienasycona, jaką jest państwowy aparat urzędniczy, rozrasta się nieustannie, bez względu na porę roku czy ekipę siedzącą przy korycie… Smutne

hijena
Gość
hijena

Czy w związku z powstaniem nowego punktu ZTM,przewidywany jest nabór kadry kierowniczej i rozmaitych specjalistow i referentow ?Przecież na kazdym przystanku i w kazdym autobusie stoi biletomat.

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

Ktusi musi wzionsc kase z budzetu miasta !
KTUSU MUSI !

Gość
Gość
Gość

Nie ma to jak rozrost urzędasów. Rosną zamiast grzyby po deszczu.