Wiklinowe pisanki

Fot. www.rudnik.pl

Rudnik nad Sanem. Piękna dekoracja świąteczna wykonana z białej wikliny ozdabia rudnicki rynek.

Kosz wraz z pisankami zostały wykonane na metalowej konstrukcji w stylu ażurowym z fantazyjnymi plecionkami. Trzy wielkanocne pisanki zrobione zostały przez znanego plecionkarza Kazimierza Zygmunta z Kopek. Kosz zdobią wiklinowe tulipany i napis, wykonane przez Eugeniusza Waliłko. Wiele osób już robi sobie pamiątkowe fotografie przy świątecznej dekoracji.

Fot.www.rudnik.pl

Również w Urzędzie Miasta nie zabrakło wiklinowych stroików. Na wielkiej pisance umieszczony został kurczak, a całość dekoracji znajduje się w wiklinowym wózku.

Jak przystało na zagłębie wikliniarskie w całym miasteczku oglądać można wiklinowe rzeźby m.in. syrenę wydobywającą się z wodnego zbiornika.

Już niebawem miłośnicy wiklinowych wyrobów będą mieli okazję do wspólnej zabawy, w maju miasto obchodzi swoje święto. Organizatorzy zapraszają do Rudnika nad Sanem na imprezę „ Wiklina 2011.

Diana Konior

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
9 lat temu

Są równie piękne jak aniołki na Boże Narodzenie :)

Alinka
Alinka
9 lat temu
Reply to  Gość

Przed Centrum Wikliniarstwa też jest wyplatana kolorowa pisanka,ma chyba z metr wysokości i wisi na wiklinowych olbrzymich literach CW. Fajnie to wygląda jak jakaś artystyczna rzeźba z wikliny. Pozdrawiam z Rudnika! Alleluja!:)