„Wilki” na dnie

KSM najgorszą drużyną w Polsce. Finał DMŚJ 2012 w Krośnie?

To był jeden z najgorszych sezonów krośnieńskich żużlowców w ostatnich latach. Podopieczni Ireneusza Kwiecińskiego z dorobkiem 8 punktów zajęli ostatnie miejsce w II lidze, wygrywając zaledwie trzy mecze.

Przed obecnym sezonem, KSM przeszedł prawdziwą rewolucję kadrową. W drużynie “Wilków” pojawiło się aż 12 nowych zawodników, w trakcie sezonu doszli kolejni, którzy startowali jako goście.

Ilość nie poszła w jakość
Większość żużlowców jednak prezentowała się poniżej oczekiwań. Praktycznie tylko dwóch: Kenneth Hansen i Borys Miturski jeździli na miarę oczekiwań kibiców. Niezłe wrażenie pozostawił po sobie także “gość” z Częstochowy, Artur Czaja. Inni jeździli albo słabo, albo rzadko, jak chociażby Patrick Noergaard, czy Josef Franc, którzy zaprezentowali się tylko w jednym meczu. – Kłopoty finansowe sprawiły, że ten sezon był taki, a nie inny. Gdybyśmy do końca sezonu jeździli w takim składzie, jak w pierwszym meczach, to nasza pozycja byłaby zdecydowanie wyższa. Nie żałuję przeprowadzki do Krosna. Panuje tu fajna atmosfera, miałem okazje do częstych startów. Czy zostanę w Krośnie na kolejny sezon? Jeśli otrzymam taką propozycję, to na pewno ją rozważę – mówi najskuteczniejszy krajowy zawodnik „Wilków”, Borys Miturski.

Poszukiwane 150 tys. zł
- Problemy finansowe to efekt m.in. bardzo trudnego dla nas poprzedniego sezonu. W tym musieliśmy spłacać zaległości za tamten rok. Potrzeba nam sponsora, który wyłoży 150 tys. zł i wejdzie w nazwę drużyny. Wówczas będzie nas stać o włączenie się do walki o I ligę. Czekamy teraz na finansowe zamknięcie tego sezonu i wówczas zobaczymy, na ile będziemy mogli sobie pozwolić w kolejnym. Mam nadzieję, że żużel w Krośnie nie zniknie ze sportowej mapy polski – przekonuje wiceprezes KSM, Wojciech Zych, który informuje również, że krośnieński klub zgłosił swoją kandydaturę do organizacji przyszłorocznego finału Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów.

Marcin Jeżowski

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.