„Wilki” w komplecie

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

II LIGA. Czterech Rempałów w KSM Krosno!

Krośnieńskie Stowarzyszenie Motorowe zakończyło kompletowanie formacji seniorskiej na nadchodzący sezon. Jako ostatni do zespołu trenera Ireneusza Kwiecińskiego dołączył Marcin Rempała.

To już trzeci z braci, który zdecydował się parafować umowę z Wilkami. Jako pierwszy uczynił to Tomasz Rempała, a następnie najstarszy z nich – Jacek. Ponadto w zespole na zasadzie gościa startować może jego syn Krystian.

Przejście Marcina Rempały z Kolejarza Opole do zespołu z Krosna może być swego rodzaju zaskoczeniem. Działacze KSM co prawda przez większość okresu transferowego pozostawali w kontakcie z 29-letnim żużlowcem, ale niewiele wskazywało na to, iż wybierze on ofertę tego zespołu.

– Tak naprawdę myśleliśmy, że to Max Dilger będzie ostatnim zakontraktowanym przez nas żużlowcem. W piątek popołudniu wrócił jednak temat Marcina i szybko doszliśmy do porozumienia. Nie ukrywamy, że jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni. Marcin to bardzo efektownie i efektywnie jeżdżący żużlowiec – powiedział Robert Finfa, wiceprezes KSM Krosno.

W minionym sezonie Marcin Rempała wziął udział we wszystkich 14 meczach Kolejarza, w których osiągnął średnią biegopunktową 1,739. Co ciekawe, 3 najlepsze spotkania ligowe zanotował… przeciwko KSM Krosno. W rundzie zasadniczej w domowym meczu zdobył 13 punktów i bonus, a na wyjeździe 12 „oczek”, z kolei w rundzie finałowej z bonusem wywalczył w Opolu komplet 15 punktów. Niezadowolony może być wyłącznie ze spotkania rewanżowego w Krośnie, gdzie zapisał na swoim koncie jedynie 6 punktów. W międzyczasie wziął jeszcze udział w półfinale IMP w Krośnie, w którym z 9 punktami zajął wysoką, piątą pozycję.

W najbliższym czasie do drużyny powinien dołączyć przynajmniej jeden młodzieżowiec. – Na razie mamy tylko Mateusza Wieczorka, ale naturalnie będziemy chcieli jeszcze kogoś wypożyczyć. Do tego dochodzą juniorzy, którzy mogą startować jako goście. Ciężko mi na tę chwilę powiedzieć, kiedy ten temat zostanie ostatecznie dograny. Mamy na oku pewnych zawodników, ale nie wszystko jest zależne tylko od nas – tłumaczy Robert Finfa.

Kadra KSM Krosno na sezon 2014
Seniorzy:
Mariusz Fierlej, Łukasz Kret, Martin Malek (Czechy), Jacek Rempała, Marcin Rempała, Tomasz Rempała, Erik Riss (Niemcy), Mark Riss (Niemcy), Jozsef Tabaka (Węgry), Claus Vissing (Dania), Tobias Busch (Niemcy), Max Dilger (Niemcy)
Juniorzy: Mateusz Wieczorek.

mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments