Wilki zaczną na wyjeździe

Fot. Wilki Krosno

Meczami w Grudziądzu (GKM – Sparta Wrocław) i Lublinie (Motor -Włókniarz Częstochowa) zainaugurowany zostanie sezon 2021 w PGE Ekstralidze. Spotkania te zaplanowano na Wielką Sobotę (3 kwietnia). Niewykluczone, że również w wielkanocny weekend sezon rozpoczną I- i II-ligowcy. Pewne jest, że inauguracyjny mecz Wilki Krosno pojadą na wyjeździe.

Z wyjątkiem inauguracyjnej serii spotkań, pozostałe kolejki fazy zasadniczej będą rozgrywane w piątki (2 mecze) i niedziele (2 mecze). Faza zasadnicza zakończy się 22 sierpnia, a dwa tygodnie później (5 września) 4 najlepsze drużyny rozpoczną rywalizację w play-offach. Mistrza Polski w sezonie 2021 poznamy 26 września. Istnieje duża szansa, że jeszcze przed Bożym Narodzeniem poznamy terminarz eWinner 1. Ligi Żużlowej oraz 2. Ligi Żużlowej. Niewykluczone jednak, że tak będzie to wielkanocny weekend. – Terminarze eWinner 1. Ligi i 2. Ligi Żużlowej powinny pojawić się w tym tygodniu, a na pewno będą przed świętami – mówi w rozmowie z serwisem polskizuzel.pl Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ. Zgodnie z niepisaną tradycją, I-ligowy beniaminek pierwszy mecz nowego sezonu ma jechać na własnym torze. W przypadku Wilków Krosno reguła ta nie zostanie jednak zachowana. – Zawsze robimy ukłon w stronę klubu, który awansował do wyższej ligi, ale tym razem nie damy rady. Od prezesa Wilków mamy informację, że dopiero 16 kwietnia na ich stadionie zostaną ukończone prace. Beniaminek I ligi na pewno zacznie na wyjeździe. Zobaczymy, co z drugą kolejką, czy zostanie ona z automatu przełożona na datę rezerwową.
Jeśli chodzi natomiast o inauguracyjne mecze pozostałych ekip, to wszystko jest sprawą otwartą – wyjaśnia Cieślak, członek podkomisji regulaminowej przy GKSŻ. Modernizacja stadionu w Krośnie zakładała m.in. budowę sztucznego oświetlenia. Na tę chwilę nie wiadomo jednak, czy termin do połowy kwietnia uda się utrzymać, bowiem z powodu zbyt wysokich ofert miasto unieważniło pierwszy przetarg.

Marcin Jeżowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments