Wilki zaostrzyły kły

Po środowej konferencji prasowej, z optymizmem można patrzeć w przyszły sezon w wykonaniu Wilków Krosno. Fot. Wilki Krosno

ŻUŻEL. 2. LIGA ŻUŻLOWA. Marcin Jędrzejewski, Damian Dróżdż, Wadim Tarasienko, Eduard Krcmar i Mathias Thoernblom nowymi zawodnikami zespołu z Krosna.

– Zaryzykuję stwierdzenie, że takiej żużlowej kadry w historii Krosna jeszcze nie było – mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej Wilków Krosno ich prezes Grzegorz Leśniak, który otwarcie przyznał, że w przyszłym sezonie drużyna Janusza Ślączki pojedzie o awans do Nice 1. Ligi Żużlowej. Zgodnie z zapowiedziami, skład krośnieńskiej ekipy w porównaniu do poprzedniego sezonu został mocno przewietrzony. Z drużyną pożegnali się m.in. Nicklas Porsing (podpisał kontakt w Poznaniu – przyp. red.), Edward Mazur i Paweł Hlib. Z podstawowych zawodników, umowę na kolejny sezon przedłużył tylko Andriej Karpow, a już wcześniej ważne kontrakty na kolejny sezon miało pięciu innych zawodników: Witalij Kotlar, Jewgienij Sajdullin, Nick Skorja, David Pacalaj i Josh Pickering.

Mocne transfery

Prawdziwe bomby transferowe – jak na II-ligowe warunki – Wilki odpaliły podczas wczoraj, kiedy to zaprezentowano nowych zawodników: Marcina Jędrzejewskiego, Damiana Dróżdża, Rosjanina Wadima Tarasienkę, Czecha Eduarda Krcmara oraz Szweda Mathiasa Thoernbloma. Ten pierwszy miał znaczący udział w awansie Polonii Bydgoszcz na zaplecze PGE Ekstraligi i do przyszłorocznego sezonu przystąpi jako najskuteczniejszy zawodnik II ligi. – Wypadałoby to podtrzymać. Cieszę się, że podpisałem kontrakt w Krośnie. Na pewno mamy tutaj bardzo fajną drużynę. Wszyscy się znamy, bo przecież środowisko żużlowe nie jest zbyt duże. Nazwiska w żużlu – owszem są ważne – ale równie ważna, jak nie ważniejsza jest atmosfera. Myślę, że ją zrobimy. Mamy fajnego prezesa, duże wsparcie sponsorów i myślę, że to wszystko będzie się dobrze zazębiać i pojedziemy o najwyższe cele – zapewnia wychowanek klubu znad Brdy, który w Krośnie polską formację będzie tworzył wraz z Damianem Dróżdżem. Ten w tym roku nie miał zbyt wielu okazji do jazdy w barwach Włókniarza Częstochowa. – Słyszałem wiele dobrych opinii o klubie z Krosna, dlatego tutaj jestem. To była jedyna moja słuszna decyzja. W ostatnim sezonie nie miałem zbyt dużo okazji do jazdy. Było to spowodowane różnymi innymi przyczynami, nie do końca związanymi z moją formą sportową. Cieszę się, ze zostało to dostrzeżone przez Krosno i że mogę tutaj być. Mam nadzieję, ze po tym sezonie wszyscy będziemy zadowoleni – przyznał 23-latek.

Pierwszy raz w II lidze

Listę zagranicznych zawodników, którzy dołączyli do ekipy Wilków otwiera Wadim Tarasienko, startujący ostatnio w Lokomotivie Daugavpils. – Pierwsze moje odczucia z pobytu w Krośnie są takie, że drużyna jest bardzo mocno nastawiona na najwyższe cele w II lidze. Ta bardzo mnie zmotywowało. Jedziemy o najwyższe cele. Będziemy chcieli pokazać w każdym biegu nie tylko wynik, ale też i fajny żużel – mówi zawodnik, który po raz pierwszy w karierze będzie występował w klubie z najniższej ligi w Polsce. Władze krośnieńskiego speedwaya duże nadzieje wiążą także z dwoma pozostałymi nowymi zawodnikami zagranicznymi. – Krmara pamiętamy doskonale z tego sezonu, kiedy zdobył w Krośnie 13 punktów i bonus. Thoernblom z kolei to nie jest przypadkowa postać, bowiem z powodzeniem startuje on w szwedzkiej Elitserien, gdzie ma bardzo wysoką średnią. Co ważne, nie opartą na 4 czy 5 meczach – wyjaśnia Grzegorz Leśniak

Rozmowy z Rolnickim i Andersenem

Prezes krośnieńskiego speedwaya odniósł się również do zawodników, którzy byli przymierzani do startów nad Wisłokiem a którzy ostatecznie nie będą reprezentować Wilków. – Patryk Rolnicki był bardzo poważnie brany przez nas pod uwagę. Tuż po zakończeniu minionego sezonu otwierał on naszą listę życzeń. By doszło do złożenia podpisu pod kontraktem, jest jednak potrzeba wypracowania wspólnego stanowiska. W tym przypadku rozbieżności były zbyt duże. Co do Hansa Andersena, to koncepcja jego pozyskania nie jest już aktualna. Do Duńczyka była bardzo delikatna przymiarka, ale jak wiadomo, to jest zawodnik z bardzo bogatą przeszłością sportową, a my zgodnie z ideą, klubu musimy się kierować względami budżetowymi – informował szef krośnieńskiego speedwaya.

Kibiców na tę chwilę może martwić uboga formacja młodzieżowa, w której znajduje się tylko jeden zawodnik – wychowanek Wilków, Kacpra Przybylskiego. – Kacpra chcemy dosprzętowić i planujemy wystawiać w maksymalnej liczbie spotkań, by nasz żużlowiec nabierał doświadczenia. Co do uzupełnienia formacji młodzieżowej, to jest jeszcze instytucja „gościa”, z której zamierzamy korzystać. Czekamy na listę „gości” klubów PGE Ekstraligi i Nice 1. Ligi Żużlowej, która będzie znana do 15 marca i dopiero później będzie można z tymi zawodnikami podpisywać porozumienia w kwestii ich startów w II-ligowych klubach – dodał Leśniak.

Nowa trybuna i oświetlenie

Wszystko wskazuje więc na to, że sezon 2020 w Krośnie może być naprawdę przełomowym i to nie tylko pod względem sportowym. – Plany są takie, aby w przeciągu roku, dwóch nasz zespół był szczebel wyżej. Kadra drużyny prezentuje się bardzo dobrze. Podstawowy cel na sezon 2020 to awans z jak najwyższej pozycji do play-offów, a potem jazda o maksymalnie to, co się tylko da. Wiele będzie się dziać także na naszym stadionie. Plany są takie, że przyszłym roku powstanie trybuna na pierwszym łuku i oświetlenie toru. Bardzo liczymy na tę inwestycję, by móc razem budować mocniejszy żużel w Krośnie – kończy Grzegorz Leśniak.

Jeszcze w tym roku, a dokładnie 20 grudnia w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbędzie się prezentacja krośnieńskiej drużyny. Tydzień wcześniej ma natomiast ruszyć sprzedaż karnetów na sezon 2020, które będą już ściśle przypisane do krzesełka na stadionie.

KADRA WILKÓW NA SEZON 2020

Seniorzy: Marcin Jędrzejewski, Damian Dróżdż, Andriej Karpow (Ukraina), Wadim Tarasienko (Rosja), Eduard Krcmar (Czechy), Mathias Thoernblom (Szwecja), Josh Pickering (Australia), Witalij Kotlar (Rosja), David Pacalaj (Słowacja), Jewgienij Sajdullin (Rosja), Nick Skorja (Słowenia).

Juniorzy:Kacper Przybylski.

Trener Janusz Ślączka.

Przyszli: Tarasienko (Daugavpils), Jędrzejewski (Bydgoszcz), Dróżdż (Częstochowa / Poznań), Krcmar (Poznań), Thoernbloem (bez klubu).

Ubyli: Nicklas Porsing (Poznań), Paweł Hlib, Edward Mazur, Lars Skupień, Norbert Magosi, Lasse Bjerre, Patrick Hansen, Jonas Davidsson, Marcin Rempała, Mateusz Rząsa (szukają klubów).

mj

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o