Winda, piwnica i klatka zbryzgane krwią

To tylko część z krwawych plam jakie pozostały w piwnicy. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Nikt nie wie, co tak naprawdę się stało w bloku przy Cichej 7. Pozostały jednak plamy krwi jakby ktoś urządził w klatce świniobicie.

Piąte i szóste piętro zbryzgane krwią, winda umazana krwią i wreszcie w piwnicy duże plamy krwi. To nie opis horroru, ale tego co wydarzyło się w Rzeszowie, w bloku przy ul. Cicha 7. – Tam się z kogoś musiało wylać z litr krwi – mówi nam jeden z policjantów. Mieszkańcy boją się rozmawiać oficjalnie, ale słyszeli o tym, że ktoś sobie rozciął tętnicę. – Podejrzewam, że był naćpany, bo biegał po piętrach i tak się z niego lało – dodaje jedna z lokatorek bloku. Oficjalnie policjanci nie mięli tam żadnego zgłoszenia.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Wczoraj rano sprzątaczka zmyła krew ze ścian i podłóg oraz umyła windę. Bardzo duża plama krwi została jednak w samej piwnicy tuż obok wyjścia z windy. Nikt jednak nic nie zgłaszał, bo jak dowiedzieliśmy się ludzie boją się zemsty i nawet przestali dzwonić po policjantów. Nie wiadomo więc, czy osoba z której ciekła krew jak z kranu, zgłosiła się na pogotowie, a nawet czy żyje.

Strach wejść do klatki
Jedna z osób, które tam mieszkają sugerowała nam, że może doszło do zabójstwa. – Zgłoszenia żadnego nie mieliśmy, ale jeśli doszłoby tam rzeczywiście do zabójstwa, to byśmy o tym wiedzieli – tłumaczy podkomisarz Adam Szeląg z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Wiadomo, że w bloku są ogromne problemy z młodzieżą przesiadującą na klatce schodowej. Dzielnicowy zgłaszał prośbę o objęcie specjalnym nadzorem bloku, żeby częściej tam przyjeżdżały patrole. I często są, ale nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że gdy funkcjonariusze wypisują mandat, to “stali bywalcy” potrafią pomiąć przy nich mandat i go wyrzucić im pod nogi. A gdy dostają kolejny mandat za zaśmiecanie, to robią to samo co z poprzednim. Mają sprawy w sądzie, ale to ich też nie rusza. – W ubiegłym tygodniu ktoś zrzucał doniczki z górnych pięter przez okno, a niech pan sam tu zobaczy, jak ktoś za przeproszeniem gównem wymalował ścianę na klatce schodowej – mówi jedna z lokatorek. – Na klatce przesiadują zarówno wieczorami jak i w dzień. Ćpają, piją, a nawet w dzień strach iść przez tę klatkę – dodaje.

Pomógłby monitoring lub… milicja
– W bloku była kiedyś ochrona, ale jak się trochę uspokoiło, to ludzie uznali, że nie będą płacić za nią – tłumaczy Jerzy Kordas, prezes Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej Metalowiec.

Policjanci przyznają, że dobrym wyjściem byłoby zainstalowanie monitoringu, bo jeśli ludzie oficjalnie boją się im zgłaszać wykroczenia oraz przestępstwa, to na nagraniu widać czarno na białym, co kto wyprawia w klatce.

Od lokatorów słyszymy jednak, że najlepszym wyjściem byłaby… milicja. – Jakby tam wpadli, to by kamień na kamieniu nie został, a dzisiaj mandaty czy sądy nic nie pomagają – mówi jedna z lokatorek.

Grzegorz Anton

do “Winda, piwnica i klatka zbryzgane krwią”

 1. SEAL

  Interesuje dopóki będziesz przesiadywał tam wraz z kolegami. Możecie robić co tylko chcecie, ale najlepiej w lesie albo tam gdzie nie ma normalnych osób. A tak na marginesie jak zdrowie kolegi, pozszywany? ;D

 2. mleczak

  pisałem ci juz u góry nie interesuj sie; D

 3. SEAL

  Wiem, że było mnóstwo krwi. Nawet z nosa, czy łuku brwiowego tyle się nie leje. I może mleczak wszystkich oświecisz do czego tam doszło?

 4. mleczak

  nie spinaj nie wiesz ocb wiec po co sie udzielasZ?

 5. SEAL

  Po tym haśle ze społeczniakami już wiem, że jesteś jednym z tych którzy tam wystają lub ich znajomym. Bujany jesteś dzisiaj, ale jak ci pewnego dnia nie pójdzie i z 48 nie polecisz zaledwie na sanki na parę miechów, to gdy usłyszysz wyrok paru lat to ci ugną się kolanka. A jak będziesz mieć pecha i któregoś dnia zejdzie ci pacjent lub będzie pod respiratorem, albo będziesz bawił się w gangsterkę i dostaniesz dychę to uwierz mi zesrasz się na sali sądowej. W kryminale tych swoich wielkich ziomków nie będziesz miał i nawet paczki ci nie wyślą, a jak masz dupę to ci ją jeszcze wydymają, a pod wielu latach w puszce uznasz, że na ch… ci to było. Pomyśl i nie kozacz, odstaw goude, odstaw fete, gańdzie, zacznij się uczyć jeśli możesz, bo kryminał zna takich jak wy z klatki wiele historii.

 6. tak to on

  pytam sie, po co sie społeczniaki tu uhypniaja ?

 7. iza

  A nie można wykonać analizy czy to krew ludzka czy zwierzęca?

 8. mleczak

  nom serio ząb mi wypadl na 5 pietrze i sie lała krew az do piewni nie moja wina

 9. SEAL

  „drabinianka dobrze imprezuje, a sasiedzi afery szukaja bo im sie najwidoczniej nudzi
  komus mleczyk wypadł, zioooom”

  To jest dobra impreza? Sąsiedzi szukają afery? Komuś mleczyk wypadł? To nie jest śmieszne, a skoro leczenie zaaplikowane przez policję nie działa i ludzie panicznie się boją, to… Polska nie jestem krajem prawa, jest raczej bezprawia, skoro żyjemy w dżungli, to przestańmy zachowywać się jak cywilizowani ludzie, gdzie trzeba to trzeba, w takim przypadku należy postępować jak z pluskwami i wszelakim robactwem.

 10. tak to on

  zdaje mnie sie że sprzątaczka się w koncu wypowiedziała, mało tego, podpisała się jako pedagog ! HAHA to ci dopiero dobre :D a z tym mleczakiem to prawda podobno, ja tam tylko pająka widzialem

  • rzeszowiak

   do tak to on: zapewne zaprzeczając temu cvo pisze pedagog ,mozna śmiało stwierdzic że jesteś albo jednym z tych chwastów którzy burzą spokój tamtych ludzi bądź wychowałeś się w rynsztoku gdzie takie rzeczy widziałeś od małego na porządku dziennym i nie robi na tobie żadnego wrazenia.

 11. pedagog.

  To banda bandytów, hołota do miasta przyszła i nie potrafi się przystosować do warunków panujących w kraju cywilizowanym ! Dziwić się sąsiadom że nie reagują na pijaństwo na bloku jak tylko groźby słyszy się na porządku dziennym ? Policja przyjedzie, skontroluje a jak już odjedzie zabawa trwa do rana.. Tak być nie może ! To jakieś Kpiny. A małolaci z osiedla, którzy wypowiadają się wyżej błyszczą swoją mądrością obracając tragedie i patologię w niesforny ‚żart o mleczaku’
  Katastrofa.

 12. jeest

  a moze by tak sprzątaczke, która konfidenci zwolić?

 13. macie go

  drabinianka dobrze imprezuje, a sasiedzi afery szukaja bo im sie najwidoczniej nudzi :D
  komus mleczyk wypadł, zioooom
  pozdro dla drabinianki :D:*

 14. mleczak

  sory za ta krew ale mi mleczak wypadl w piewnicy soryyyy

 15. tak to on

  ja widzialem jak jedna lokatorka zabiła pająka to moze od tego ????

 16. inzynier

  skoro mieszkancy nie chca zglaszac widocznie tak im dobrze nie wiem po co media robia afere

 17. ;d

  hahahaha nacpany haha co wy tu za bzdury wypisujecie Drabinianka to bardzo SPOKOJNA okolica :)

 18. blokers

  eeeeeeeeeeeeeetam zaraz ćpun.napewno jakas paniusia zapomniała wsadzić w stringi podpaske

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.