Wiosenny powiew Japonii. ZDJĘCIA

Fot. Ewa Faber

PRZEMYŚL. W miniony piątek (8 marca) już 12 raz z rzędu można było zapoznać się z kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni podczas Festiwalu Kultury Japońskiej, organizowanego przez Fundację Polsko-Japońską „Yamato” Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu.

Impreza znana dotychczas jako” Letni powiew Japonii” w tym roku odbyła się trochę wcześniej. Założycielka fundacji i organizatorka festiwalu Iga Dżochowska na jego XII edycję wybrała całkiem nowe miejsce, a mianowicie Państwową Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu.

ZOBACZ ZDJĘCIA

W programie nie zabrakło stałych elementów, takich jak pokaz kaligrafii oraz nakładania kimona, który poprowadziła znana na świecie projektantka mody Hidemi Tanaka. Głównym punktem festiwalu był pokaz kolekcji Hidemi Tanaki. Dużą furorę zrobił także taniec samurajów w wykonaniu gości z Japonii. Nieodzownym elementem imprezy był mini recital Atsuko Ogawy z Fundacji Polsko-Japońskiej „Yamato”, na co dzień prowadzącej m.in. naukę języka japońskiego.

Wszystko to dzięki Idze Dżochowskiej od lat promującej kulturę tego orientalnego kraju, a także Polski w Japonii. Niebywałą gratką był jej wykład na temat swoich przeżyć z pobytu w Kraju Kwitnącej Wiśni. Impreza została objęta honorowym patronatem ambasadora Japonii.

ef

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o