Wiosna służy “Izolacji”. ZDJĘCIA

Fot. Wit Hadło

PIŁKA NOŻNA. III LIGA. IZOLATOR BOGUCHWAŁA – SIARKA TARNOBRZEG. Marzący o awansie goście znów byli na bakier ze skutecznością

ZOBACZ ZDJĘCIA

Ze zwieszoną głową i wypisanymi na czole olbrzymimi pretensjami do samego siebie schodził do szatni po ostatnim gwizdku sędziego Łukasz Ćwiczak. Bramkarz Siarki, który przez większość czasu tkwił bezrobotny w polu karnym, popełnił bowiem jeden, fatalny w skutkach błąd, a jego zespół przypłacił go porażką.

Po blisko godzinie gry do futbolówki ustawionej na 20 metrze od bramki tarnobrzeżan podszedł kapitan Izolatora, Krzysztof Szpond. Lewonożny defensor biało-zielonych posłał płaską piłkę w kierunku dalszego słupka Siarki, a ta po odbiciu się od murawy trafiła w ręce bramkarza gości, po czym niespodziewanie wyleciała mu z rękawic i wtoczyła do siatki. Golkipera Siarki można wprawdzie starać się rozgrzeszać, jednak pomimo precyzji i mocy uderzenia Szponda, Ćwiczak powinien był przynajmniej sparować piłkę poza linię końcową.

45 minut nudy
Pierwsza połowa zawiodła. Oba zespoły dość prostymi środkami starały się szybko przedostać pod pole karne rywala. Dalekie wybicia bramkarzy, czy piłki do napastników posyłane z formacji obronnej, z pominięciem środka pola, na niewiele się zdały. Skończyło się na kilku akcjach zaczepnych z obu stron i widokiem ziewania na trybunach.
Dopiero po trafieniu Izolatora mecz nabrał rumieńców. Zmuszeni do pogoni przyjezdni rozluźnili szyki, zaś zawodnicy z Boguchwały starali się to wykorzystać grając z kontry. Swoje okazji zmarnowali jednak Paweł Adamczyk i Maciej Rusin. W samej końcówce prawdziwy hokejowy zamek pod polem karnym Pawła Pawlusa założyła Siarka. Popularny “Pepe” spisał się jednak wyśmienicie zatrzymując m.in. Jacka Kurantego w sytuacji sam na sam, czy Tomasza Wolana. Goście pomimo sporych chęci nie zdołali doprowadzić do wyrównania i ich marzenia o II lidze zdają się powoli uciekać.

IZOLATOR Boguchwała 1
SIARKA Tarnobrzeg 0
(0-0)
1-0 Szpond (56.)

IZOLATOR: Pawlus – Kopiec, Czopko, Szpond, Guzior (75. Wiącek) – Karwat (70. Porada), Cupryś (90. Burak), Rogala, Domin – Tyburczy (58. Adamczyk), Rusin.
SIARKA: Ćwiczak – Jakubowski, Jakubiec, Beszczyński, Łuczakowski – Kuranty, Hynowski, Korzępa (58. Kwieciński), Wolan – Zalewski (77. Bażant), Zabłocki (46. Rożek).

Sędziował: Dawid Wierdak (Krosno). Żółte kartki:. Karwat, Domin – Łuczakowski, Koczępa, Jakubowski. Czerwonka kartka: Domin (za drugą żółtą). Widzów: 200.

Tomasz Czarnota

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.