Witaminy w tabletkach mogą zabić

Nadmiar witaminy D może doprowadzić nawet do niewydolności nerek i konieczności dializowania. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Żaden zdrowy, normalnie się odżywiający człowiek nie powinien zażywać witamin w pigułkach!

Przedawkowanie witaminy A może spowodować utratę włosów, zaburzenia widzenia, ale też uszkodzenie wątroby czy nerek. Znaczny nadmiar witaminy B6 wywołuje zanik czucia oraz trudności w poruszaniu się.

Zbyt duże dawki witaminy D prowadzą do zwiększenia stężenia wapnia we krwi, wywołując nudności, wymioty, biegunkę, bóle głowy, mięśni. Nadmiar wapnia odkłada się w narządach miękkich: wątrobie, sercu, płucach, nerkach, doprowadzając nawet do ich niewydolności. U ciężarnych może doprowadzić do deformacji płodu.

Więcej w Super Nowościach

Anna Moraniec

do “Witaminy w tabletkach mogą zabić”

 1. Jerzy

  Ciekawe dlaczego naukowcy są jednak innego zdania ? Medycyna ortomolekularna właśnie stosuje bardzo wysokie dawki witamin i … opisywanych skutków się nie stwierdza. Przedawkowanie witaminy D jest prawie niemożliwe na co wskazuje wiele przeprowadzonych badań naukowych. Problem z wapniem nie wynika ze zbyt wysokiego poziomu witaminy D tylko z niedoboru witaminy K2 (nie K1 !!). Przy łącznym stosowaniu witaminy A i D nie udało się doprowadzić do wywołania skutków ubocznych żadnej z nich. No i… ????

  Stwierdzenie „witamina A może spowodować” jest tak samo mylące jak „woda może spowodować śmierć”, bo…. może. Wszystko zależy od dawki. Nawet w dawkach ortomolekularnych witaminy nie wykazuja takich skutków ubocznych jak opisane w artykule. Tego typu skutki uboczne wystąpią, ale kiedy witaminę spożywać łyżkami, ale…. kto i kiedy to robi.

  Witamina C NIE WYWOŁUJE KAMICY ! Nigdy, nikt tego nie stwierdził. Badania w tym zakresie wskazują na coś zupełnie odwrotnego !

  Temat rzeka, a czasu mało … :-(

  Pozdrawiam,
  Jerzy Zięba

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.