Wizje prezydenta Ferenca “załatwiły” nam korki do września

- Ja już w ogóle przestałam jeździć przez Piłsudskiego. Wystarczy, że raz utknęłam na godzinę w korku i podziękowałam - mówi Aleksandra z Rzeszowa. Fot. Autor

RZESZÓW. Będą zamykane kolejne pasy ruchów na alei Piłsudskiego i Cieplińskiego

Kumulacja dwóch dużych inwestycji, które są usytuowane w niedalekiej odległości względem siebie, dla mieszkańców oznaczać może tylko jedno: komunikacyjny paraliż miasta. Mowa oczywiście o budowie okrągłej kładki nad skrzyżowaniem alei Piłsudskiego z ulicą Grunwaldzką oraz budowie City Center u zbiegu ulic Cieplińskiego i Krakowskiej.

Obie inwestycje odbijają się negatywnie zarówno na kierowcach, jak i pieszych. Powodem jest zamykanie pojedynczych pasów ruchu i wyłączanie ich z użytku. Warto podkreślić, że aleja Piłsudskiego jest jedną z głównych arterii miasta. Nie mniej ważne są ulice Cieplińskiego i Krakowska. Każdego dnia przejeżdżają przez nie setki, a może nawet tysiące aut.

Dziękuję, nie jeżdżę
Utrudnienia związane z budową okrągłej kładki dla pieszych doskwierają kierowcom już od kilku dobrych tygodni. – Ja już w ogóle przestałam jeździć tą drogą. To było po tym jak pewnego razu, gdy się bardzo śpieszyłam na uczelnie, utknęłam już przed wiaduktem Śląskim od strony Krakowskiej w gigantycznym korku – mówi Aleksandra z Rzeszowa. – Spóźniłam się godzinę! – dodaje.

Jednak nie każdy ma możliwość wybrania innej drogi dojazdu do pracy czy szkoły. – Nie mam innego wyjścia i muszę codziennie wyjeżdżać przynajmniej 40 min wcześniej niż zwykle do pracy – żali się pani Krystyna, która pracuje w pobliżu budowanej kładki.

Będzie fatalnie
Zamknięcie tylko fragmentów pasów ruchów na alei Piłsudskiego (zostaje po jednym w każdym kierunku) spowodowało poważne utrudnienia drogowe. Kierowcy jadący od strony Krakowskiej w potężnym i wolno posuwającym się korku stoją już od początku wiaduktu Śląskiego. Koszmar dla jadących w kierunku Lublina kończy się dopiero po minięciu ZUS-u.

Będzie jednak jeszcze gorzej. Wszystko przez zapowiadaną blokadę kolejnych pasów ruchu. Jak się dowiedzieliśmy zamknięte mają zostać po dwa pasy zarówno na ulicy Cieplińskiego, jak i alei Piłsudskiego. – Na ulicy Cieplińskiego pasy prawdopodobnie będą zamknięte na długości mostu Tarnobrzeskiego. Czekamy jednak na dokładne informacje – mówi Katarzyna Pawlak z biura prasowego urzędu miasta Rzeszowa. To może spowodować prawdziwy paraliż miasta.

- Kiedy skończy się ten koszmar? – pytają się kierowcy. Budowa okrągłej kładki ma zakończyć się w listopadzie. – Utrudnienia potrwają pewnie do września – mówi Piotr Subczak, menedżer projektu z firmy Skanska, która jest wykonawcą.

***
Powinny zostać wprowadzone przepisy, które zakazują realizowania dwóch dużych inwestycji obok siebie w podobnym czasie. Kierowcy i piesi muszą cierpieć przez koleją fanaberię prezydenta, który postanowił, że chce mieć w Rzeszowie okrągłą kładkę. Kierowcy cierpią katusze stojąc w kilkudziesięciu stopniowych upałach w potężnych korkach. Czy zdanie zwykłych mieszkańców się nie liczy?

Ewelina Nawrot

do “Wizje prezydenta Ferenca “załatwiły” nam korki do września”

  1. mamnick

    MÓWIŁEM!TO dopiero POCZ ĄTEK MEGA KORKA…..

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.