Wjechał w garaż

38-latek odpowie nie tylko za uszkodzenie garażu, ale także za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Fot. Bogdan Myśliwiec

GRĘBÓW. Blisko 2,5 promila alkoholu miał 38-letni kierowca hondy, który wjechał w garaż sklepu spożywczego w gminie Grębów. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna przyznał się do uszkodzenia mienia. Sprawca za swoje czyny odpowie przed sądem.

19 marca tarnobrzescy policjanci zostali powiadomieni o uszkodzeniu garażu znajdującego się za sklepem spożywczym w Żupawie w gminie Grębów. Okazało się, że samochód osobowy marki Honda uderzył w jedną ze ścian blaszanego garażu, a następnie odjechał.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy zdarzenia. Wkrótce, na jednej z posesji, odnaleźli uszkodzony pojazd, odpowiadający opisowi świadków. Wszystko wskazywało na to, że to ten samochód brał udział w zdarzeniu. Funkcjonariusze zapukali do drzwi domu na tej posesji. W jednym z pokoi spał mężczyzna. Okazało się, że jest on nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 2,49 promila alkoholu w jego organizmie.

Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia policjanci ustalili, że właścicielem pojazdu jest 38-letni mężczyzna i to właśnie on kierował hondą w chwili zdarzenia. 38-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o