Wkoło i wesoło, czyli problemy z rondami

Mieszkańców Dębicy czeka budowa kolejnego ronda. Pytanie tylko czy właśnie tam gdzie go najbardziej potrzebują? Fot. Autor

DĘBICA. Co z rondami na skrzyżowaniach Kraszewskiego z Piaskami oraz Nosala z Chopina?

Dębicki ratusz zaciągnie pół miliona zł pożyczki na budowę rodna u zbiegu ul. Piaski i ul. Kraszewskiego. Rada miasta zobowiązała burmistrza do zaciągnięcia takiej pożyczki, aby sfinansować wkład miasta w tę inwestycję. Pozostałe pieniądze mają pochodzić z dofinansowania, które wyniesie około 250 tys. zł.

Aby otrzymać dofinansowanie do końca tego miesiąca trzeba złożyć wniosek. Cała inwestycja ma zostać przeprowadzona i ukończona przed końcem przyszłego roku. Część radnych miała jednak wątpliwości, czy budowa ronda w tamtym miejscu to słuszna decyzja. Jedną z podstawowych wątpliwości jest fakt, że w tym rejonie natężenie ruchu nie jest wcale duże. Jak dotąd ruch w tym miejscu rozwiązuje się sam.

Kłopoty z ruchem pojawiają się natomiast na skrzyżowaniu ulic Chopina i Nosala. Skrzyżowaniu to znajduje się obok Galerii Dębickiej, w związku z czym występuje tam duże natężenie ruchu. Obecne rozwiązanie tego skrzyżowania nastręcza trudności kierowcom i pieszym. Krzyżówka cechuje się kiepską widocznością i zaskakującym dla wielu kierowców rozwiązaniem pierwszeństwa przejazdu. Kierowcy wyjeżdżający z parkingu pod galerią najpierw muszą ustąpić pierwszeństwa wyjeżdżającym z ulicy z lewej o czym często zapominają, a do tego słabo ich widzą.

W tym miejscu jednak rondo nie powstanie. Ratusz miał takie plany, ale się z nich wycofał. Obecnie mówi się o przygotowaniu “alternatywnego rozwiązania komunikacyjnego” skrzyżowania tych dwóch ulic. Burmistrz ma zabezpieczyć na to pieniądze, jednak wciąż nie wiadomo jak rozwiązać to problematyczne skrzyżowanie pod galerią. Ratusz szuka porozumienia z zarządcą galerii.

Artur Getler

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
danielK.Bimbała Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
K.Bimbała
Gość
K.Bimbała

Ponad pół roku nie działają światła na ulicy Kościuszki – burmistrz jeździ i nie widzi ludzie maja dość tego bałaganu! Burmistrzu OBUDŹ się !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

daniel
Gość
daniel

I bardzo dobrze że te światła nie działają!!! To jest celowe działanie do czasu otwarcia wiaduktu na Świętosława.